DENİB 4. Ev ve Plaj Giyimi Yarışması' nın Nefes Kesen Finali Gerçekleşti.

DENİB 4. EV VE PLAJ GİYİMİ TASARIM YARIŞMASI'NI SİMGE MENGÜÇ KAZANDI

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen " DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması”muhteşem finalle sonuçlandı. Yarışmada Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Giyim Tasarım Ana Sanat Dili 4. Sınıf öğrencisi Simge MENGÜÇ birinci olurken, Seda Fidan PEKDEMİR ikinci, Ezgi ÖZDEMİR üçüncü oldu.

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından sektöre yenililikçi, yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla bu yıl 4. kez düzenlenen, " DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması” nın muhteşem finali 27 Kasım 2015 tarihinde Denizli Anemon Otel'de gerçekleştirildi.

DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın, moda tasarımı alanında bu toprakların sahip olduğu değerleri ortaya çıkarmak, fikri ve yeteneği olan, genç tasarımcıları desteklemek ve dikkatleri çekerek bu yarışmaya katılan genç değerlerin kariyer planlarında bir kilometre taşı olabilmek misyonuyla düzenlendiğinin altını çizen TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT, "Ev ve Plaj Giyimi yarışmamız, Türkiye'nin en istikrarlı ve keyifli organizasyonlarından biri olarak bizleri gururlandırıyor. DENİB olarak her bir yarışmamızın kalite çıtasını bir öncekinden daha yukarıya koyarak gerek içerik, gerekse organizasyon bazında mükemmele ulaşmayı hedefliyoruz. 4. yarışmayı düzenliyor olmamız bizim için gerçekten önemliydi, 2015'teyiz ve yine ilk günkü heyecanımızla Tasarım Yarışmamızın hazırlıklarını tamamladık. DENİB Ev ve Plaj Giyimi Yarışması ile kentimize, hazır giyim sektörüne ve tasarım dünyasına farklı bir renk getirdiğimizi düşünüyoruz. Bu yarışma ile hem tekstil sektöründe moda ve tasarım ile gelen katma değerin altını çizmeyi, hem de yetenekli tasarımcılara fırsat tanımayı hedefliyoruz. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin desteği ile düzenlediğimiz yarışmanın sektöre ve tasarımcılara önemli katkılar sunduğunu düşünüyorum, yarışmanın bir yıl ki sponsorları olan TETSİAD ve Messe Frankfurt İstanbul' a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Ünlü Sunucu Oylum Talu' nun sunuculuğunu üstlendiği gecede, değerlendirmeyi yapan jüri üyeleri DENİB Tasarım Komitesi Başkanı Murat Tosunoğlu ile DENİB Tasarım Komitesi Üyesi ve DETGİS Başkanı İsa Dal, Yeditepe Üniversitesi Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Nişantaşı Ün. Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekan Yrd. Ayşe Gamze Öngen, Uluslararası Moda Tasarımcısı Atıl Kutoğlu, Moda Tasarımcıları Emre Erdemoğlu, Nejla Güvenç, Loft Markası Görsel İletişim Uzmanı Erdal Güvenç, Klass Magazin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Muammer Kapucuoğlu, Stil Danışmanı Ümit Temurçin, Blogger Duygu Şenyürek ‘dan oluştu. Büyük gecenin koleksiyonları, koreografisi ve prodüksiyonu Rönans Ajans Akif Örük tarafından gerçekleştirilirken, defilede genç tasarımcıların koleksiyonlarını Ünlü mankenlerden Çağla Şikel, Didem Soydan ve Keremcem gibi isimler taşıdı.

Ekonomi Bakanlığı'nın da desteklediği yarışmada dereceye girenlerin belli olduğu geceye, Denizli'den ve Denizli dışından çok sayıda konuk katılım sağladı. Denizli Vali Yardımcısı İsmail KAYGISIZ, TETSİAD Başkanı Yaşar KÜÇÜKÇALIK, TETSİAD Başkan Yardımcısı ve DENİB önceki Başkanlarından Zafer KATRANCI, Denizli Milletvekili Kazım ARSLAN, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim TEFENLİLİ, il müdürleri, sanayicilerin katıldığı gecede Denizli'den çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcileri de final gecesinde hazır bulundu.

DENİB 4. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nda birinci olan tasarımcı 10 bin TL, ikinci olan tasarımcı 7 bin TL, üçüncü olan tasarımcı 5 bin TL ve Jüri özel ödülü 3bin TL ödülü sahib olurken, Messe Frankfurt tarafından bu yarışmada 1. seçilen finalistimiz, 2016 yılında Fransa'da düzenlenecek olan Texworld Paris Fuarına gönderilecektir.

Titizlikle ve özenle hazırlıkları tamamlanan DENİB 4. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının bu yıl ki sponsorları TETSİAD-Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri Derneği ve Messe Frankfurt İstanbul'un teşekkür plaketleri, TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT tarafından takdim edildi.

 

 

İlgili Fotoğraflar