DENİB 5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Genel Fitting ve Çekimleri İzmir' de Yapıldı...

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl 5. si düzenlenen "Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın Genel Fitting çalışması, 26 Kasım 2016 Cumartesi günü İzmir' de gerçekleştirildi.

Ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek farkındalık platformu yaratmak ve sektöre sunduğu yeni değerlerle genç, yetenekli tasarımcıları kazandırmak, sektörde tasarım bilinci oluşturmak ve Denizli'de ihraç edilebilir ürünlerin çeşitliliğini arttırarak ihracatçı firmaların rekabet gücünün arttırılmasının hedeflendiği yarışmanın son aşamasına gelindi.

Yoğun bir temponun ardından dikilen tasarımlar üzerinde son rutuşların yapılması amacıyla Mehmet Tekin Yıldız Stüdyosu'nda, Rönesans Ajans mankenlerinin katılımlarıyla genel fitting gerçekleştirildi. Yarışma finalistleri, İstanbul ve İzmir'de yapılan atölye çalışmalarının ardından tasarımlarının en iyi şekilde ürüne dönüştürerek final gecesine hazırladıkları tasarımlarını, mankenler üzerinde inceleme fırsatı buldu.

Genel fitting çalışmalarının yanısıra gerçekleştirilen katalog çekimleri, gün boyunca devam etti. Genel Fitting çalışmasında, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, yarışmanın Creative Direktörü moda tasarımcı Gül AĞIŞ, DENİB Tasarım Yarışması Komite Başkanı Murat TOSUNOĞLU, Komite üyesi İsa DAL , Yarışma koçları Vildan ÇAPUTÇU ile Mukaddes BAŞKAYA, ARGE- Eğitim ve Organizasyon Şube Müdürü Şadiye BAYKENT de hazır bulundu.

TechAnatolia temasıyla düzenlenen bu yıl ki yarışmanın Final Gecesi, Şubat 2017 tarihinde yapılması planlanmaktadır.

Denizli İhracatçılar Birliği, geçen sene olduğu gibi bu sene de uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir final programı hazırlamak için yoğun bir çalışma içerisinde.

 

 

 


İlgili Fotoğraflar