DENİB 5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

Türkiye'de markalaşmaya dikkat çekmek, sektöre genç ve yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen ve bu yıl 5.si yapılacak olan "TECH ANATOLIA” temalı DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın tanıtım toplantısı, 21 Mart 2016 Pazartesi günü DENİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Ekonomi Bakanlığı ve TİM destekleriyle DENİB tarafından düzenlenen yarışmanın ilki 2012 yılında "EKOLOJİ”, ikincisi 2013'de "SU” , 2014 yılında üçüncüsü "DÖNÜŞÜM” ve 2015 yılında ise dördüncüsü "RÜYA&DÜŞLER” temalarıyla gerçekleştirilmişti.

DENİB 5. Ev ve Plaj Giyimi tasarım Yarışmasının bu yıl ki teması: "TECH ANATOLIA” .

Yarışmanın kreativ direktörü Gül Ağış ve Komite üyeleriyle Nisan ayı içerisinde İstanbul ve İzmir'deki üniversitelerde özel workshoplar yapılarak tanıtımı yapılacak. Son başvuru tarihi 10 Haziran 2016 olarak belirlenen yarışmanın 17 Haziran tarihinde ön elemesi gerçekleştirilecek.

Lansmanda yarışmanın önemine dikkat çeken TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT; "Yarışma ile her yıl dikkatleri biraz daha fazla üzerimize çekiyoruz. Ülkemizde tekstil sektörünün önemli bir şehri olan Denizli'de bu işi bir görev olarak kabul etmiş durumdayız ve şehrimizin tanıtımına da büyük katkı sağladığımız kanaatindeyim. 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedeflerimize ulaşmak için olmazsa olmazımız markalaşma ve inovasyonun önemine dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Başarı hem sürdürebilir hem de ölçülebilir olduğu müddetçe bir anlam ifade eder. Bu yıl 5.si düzenliyor olabilmek, sürdürebilirlik konusunda önemli bir mesaj olarak düşünüyorum, çünkü Denizli gibi Anadolu'nun çok hareketli önemli kentlerine girdiğinde doyasıya moda ağırlıklı iç içe geçmiş bir yarışmayı böyle organize edebilmek ve her yıl taşın üzerine taş koyup, tuğlanın üzerine tuğla koyarak gelişmeyi her birlikte izlemek açıkçası bize gurur ve mutluluk veriyor. 5.sini düzenleyeceğimiz yarışmanın ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum , diye konuştu.

DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat TOSUNOĞLU'da yaptığı konuşmada, " Bu yola çıkarken yarışmayı geleneksel hale getirmeyi amaçlamıştık ve bugün bunu başardığımızı söylemek yanlış olmaz. Ümit ediyoruz ki, Yarışmamıza katılan genç tasarımcılarımıza gelecekleri adına birikimler katar ve onların yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı oluruz.” ifadelerini kullandı.

Rönesans Ajans'ın sahibi ve yarışmanın organizatörü Akif ÖRÜK, yarışmanın kreativ direktörü, moda tasarımcısı Gül AĞIŞ, DENİB Tasarım Yarışması Komite üyesi Bekir Serdar MUTLUBAŞ ile dört yıldır yarışmaya teknik olarak destek veren Vildan ÇAPUTCU ve Mukaddes BAŞKAYA ile DENİB Arge, Eğitim ve Organizasyon Şube Müdürü Şadiye BAYKENT de hazır bulundu.

  


İlgili Fotoğraflar