DENİB 5. Ev ve Plaj Giyimi Yarışması'nın Nefes Kesen Finali Gerçekleşti...

DENİB 5. EV VE PLAJ GİYİMİ TASARIM YARIŞMASI'NI NECLA CANDAN TULĞA KAZANDI

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl 5.si düzenlenen " DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması "muhteşem finalle sonuçlandı. Yarışmada Jüri Özel Ödülünü Hatice Kübra ÇİÇEK alırken, Necla Candan TULĞA birinci olurken, Emre PAKEL ikinci, Ayfer ÖZTÜRK üçüncü oldu.

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından sektöre yenililikçi, yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla bu yıl 5. kez düzenlenen, " DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması” nın finali 17 Şubat 2017 tarihinde Denizli Colossae Otel'de Rönesans Ajans kareografinde gerçekleştirildi.

DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın, moda tasarımı alanında bu toprakların sahip olduğu değerleri ortaya çıkarmak, fikri ve yeteneği olan, genç tasarımcıları desteklemek ve dikkatleri çekerek bu yarışmaya katılan genç değerlerin kariyer planlarında bir kilometre taşı olabilmek misyonuyla düzenlendiğinin altını çizen TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT, Yarışma ile ilgili açıklaması şöyle; "Sona yaklaştıkça, DENİB ailesi olarak hepimizi yarışma heyecanını iyiden iyiye hissetmeye başladık. 5. yarışmayı düzenliyor olmamız bizim için gerçekten önemli… Yine ilk günkü heyecanımızla Tasarım Yarışmamızın hazırlıklarını tamamladık. DENİB Ev ve Plaj Giyimi Yarışması ile kentimize, hazır giyim sektörüne ve tasarım dünyasına farklı bir renk getirdiğimizi düşünüyoruz. Yarışmamıza katılan genç arkadaşlarımızın fikirleri ve koleksiyonları ile profesyonel ruhu harmanlayarak şehrimize, sektöre ve tasarım dünyasına çok farklı bir soluk getirdiğimiz kanaatindeyim. Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlediğimiz yarışmanın sektöre ve tasarımcılara önemli katkılar sunduğunu düşünüyorum, bu yıl da yarışmamızda destek veren ve yanımızda olan TETSİAD ailesine, GAP Pazarlama A.Ş. ‘ye ve GLORIOUS DMC Travel Denizli Acentasına, yarışmanın tüm aşamalarında diğer yarışmalarda da destek ve katkılarını esirgemeyen Anjea Designer Store Sayın Vildan ÇAPUTCU ve Gardenya Tekstil -SHİKKA markasıyla Sayın Mukaddes BAŞKAYA ‘da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Oylum Talu'nun sunuculuğunu üstlendiği ve Jüri Başkanlığını DENİB Yönetim Kurulu üyesi İsa DAL'ın yaptığı gecede, jüri üyeleri Yeditepe Üniversitesi Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sedefhan OĞUZ, Mimar Sinan Ün. Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal CAN, yurtiçi ve yurtdışında isim yapmış Moda Tasarımcılarından Erol ALBAYRAK, Niyazi ERDOĞAN, Özlem KAYA, Tanju BABACAN, Moda yazarı Ümit TEMURÇİN, Diva Magazin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Pakize SÜKAN, Vouge Dergisi Blogger- Moda yazarı Barış ÇAKMAKÇI idi. Yarışmanın kreative direktörlüğünü yapan Moda Tasarımcısı Sayın Gül AĞIŞ ile yarışmanın tüm aşamalarında, teknik destek veren Anjea Designer Store Denizli Sayın Vildan ÇAPUTCU ve Gardenya Tekstil -SHİKKA markasıyla Sayın Mukaddes BAŞKAYA ‘da hazır bulundu.

Ekonomi Bakanlığı'nın desteklediği yarışmada dereceye girenlerin belli olduğu geceye, Denizli'den ve Denizli dışından çok sayıda konuk katılım sağladı. Denizli Milletvekilleri Sayın Şahin TİN ve Sayın Kazım ARSLAN, Vali Yardımcısı Sayın Hakkı ÜNAL, TİM Başkan Vekili Mustafa ÇIKRIKÇIOĞLU, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim TEFENLİLİ, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Salih SARIKAYA, Denizli Platformunda yeralan dernek ve kurumların başkanları, tekstil sektörünün tanınmış isimleri, işadamları ve modayı yakından takip eden isimler de yer aldı. TETSİAD Başkan Yardımcısı Ahmet Serdar SÜTÇÜOĞLU ve Yönetim Kurulu üyeleri, DENİB önceki Başkanlarından Sayın Zafer KATRANCI, tekstil sektörümüzün duayenlerinden Sayın Esat SİVRİ, DENİB Yönetim Kurulu üyeleri, il müdürleri ve sanayicilerin katıldığı geceye ilgi yoğundu.

Final gecesinde yarışmanın galibi ve 10 bin TL ödülün sahibi genç tasarımcı Necla Candan TULĞA oldu. Tulğa'ya temsili ödül çekini TİM Başkan Vekili Mustafa ÇIKRIKÇIOĞLU ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ile birlikte, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin TİN, 7 bin TL ödüllü ikinciliği kazanan Emre PAKEL ödülünü CHP Denizli Milletvekili Kazım ARSLAN'dan aldı. Yarışmada 3.'lük ödülünü alan Ayfer ÖZTÜRK'e Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ , Jüri Özel Ödülü alan Hatice Kübra ÇİÇEK'e Denizli Ticaret Borsası Başkanı Sayın İbrahim TEFENLİLİ tarafından çekleri verildi.

DENİB 5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının sponsorları olan Çalık Holding kuruluşu GAP Pazarlama İstanbul, TETSİAD-Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri Derneği ve Glorious DMC Travel Denizli Acentası temsilcilerine teşekkür plaketleri, TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT tarafından takdim edildi.

 


İlgili Fotoğraflar