DENİB Akademi, Bilinçaltı İkna ve Müzakere Yöntemleri Eğitimi...

DENİB Akademi, Bilinçaltı İkna ve Müzakere Yöntemleri Eğitimini 19 Aralık 2017 Salı günü yoğun bir ilgi ile gerçekleştirdi.

Academy Neuro'dan Mert AYDINER'in verdiği eğitimde, karşı tarafın hakkımızda bir fikre sahip olması, kısa zamanda sahip olunan fikir ile müzakereye doğru adımla başlayabilmenin yolu, görüşme için masaya oturduğumuzda uyumu ve işbirliğini sağlayabilmek, karşımızdakinin ilgisini, güvenini, saygısını kazanabilmek, soru sorma, aktif dinleme, empati kurma, çıkar gözetme, seçenek sunma, uzlaşma konusunda ne kadar istekli ve başarılıyız? Müzakere sürecinde karşı tarafın nihai kararlarını etkileyen ve onları istediğimiz yönde harekete geçirebilen "bilinçdışı faktörler” nelerdir? Tarafların davranışlarını yönlendiren "güdüler” nelerdir? Müzakereciler olarak karşı tarafın "temel davranış tarzını” belirlemek ve olası sapmaları tespit edebilmek bizlere nasıl bir stratejik avantaj sağlar? iyi müzakereciler karşı tarafın "algı filtrelerini” nasıl aşar ve mesajlarını onların zihnindeki "gerçek karar verici” kısma en etkili, en hızlı ve en kalıcı şekilde nasıl iletirler? ölümüne pazarlık yapanların tuzağına düşmeden, konuyu fiyattan alıp onların gerçek önceliklerine ve elimizdeki değere taşıyabilmenin yolları nelerdir? duvar örmek ve anlaşmayı çıkmaza sürüklemek yerine köprüler inşa etmek için kullanabileceğimiz nokta atışı kelimeler ve cümle kalıpları nelerdir? ikna sürecinde karşı tarafın gerçek düşüncelerini ve duygularını okumamıza yarayacak "mikro ifadeleri, beden dilini, ses tonunu ve kelimeleri” nasıl gözlemlemeli ve analiz etmeliyiz? bir ilişkide hiçbir zaman tek bir kazanan veya kaybeden yoktur. Her zaman ikisi birden ya kazanır ya da kaybeder. Bu nedenle, bir müzakerede her iki tarafın da kazanması amaçlanır. Peki, varılan karardan karşı tarafın da tatmin olmasını nasıl sağlarız? Konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Denizli İhracatçılar Birliği Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda uygulamalı yapılan eğitimde, katılımcıların interaktif olması ve aynı zamanda kişisel gelişimle ilgili konuları da içermesinden dolayı katılımcıların memnun olarak ayrıldığı keyifli bir program oldu.

DENİB AKADEMİ yeni eğitim konuları ile geçmiş yıllarda yapılan eğitimlerin en iyileri, en çok talep gören eğitim konularından oluşan ve yakın zamanda yayımlanacak olan 2018 Yılı Eğitim Programları ile devam edecek...

 

 

İlgili Fotoğraflar