İhracat Rakamları (Bin USD)
English

DENİB AKADEMİ Güvenli Satış İçin Müşteri İstihbaratı, Tahsilat ve Risk Yönetimi Eğitimi

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, 1 Haziran 2016 Çarşamba günü "Güvenli Satış İçin Müşteri İstihbaratı, Tahsilat ve Risk Yönetimi Eğitimi” gerçekleştirdi.

Eğitimde katılımcılara Satış sunumlarında fiyat vade ilişkisi, Müşterinin elde edeceği ekonomik değer, Satışta başabaş nokta ile fiyat belirleme, Satışta risk nerede başlar, nerede biter ve nasıl yönetilir, Müşteri istihbaratının önemi, gereklilikleri ve istihbarat şekilleri, Açık kredili çalışma koşulları ve zorlukları, Kredisiz müşteriler ile ilişkilerin yürütülmesi, Taşınmaz Mal Teminatları ve İpotek alırken dikkat edilmesi gereken hususlar, Satış Sözleşmelerinin incelenmesi, hazırlanması ve temel hukuksal kriterleri, Tahsilat kalitesi, vade kaçakları ve ortalama vade hesapları, Borç erteleme ve temdit taleplerinin karşılanması gibi birçok önemli konuda, Eğitmen Bülent BAŞAR tarafından bilgi verildi.

Denizli İhracatçılar Birliği Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime ilgi oldukça yoğundu. Eğitime, üye firmalarımızın Pazarlama, İhracat, Finasman Müdürleri, Satış Sorumluları, Firma Sahipleri ve İş Geliştirme Koordinatörleri katıldılar.

DENİB AKADEMİ eğitimlerine, 14 Haziran 2016 Salı günü "KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programları ve Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları”na ilişkin Bilgilendirme Semineri ile devam edecek.

İlgili Resimler