DENİB AKADEMİ “Markalaşma ve Marka Yönetimi Eğitim Programı Tamamlandı.

Denizli İhracatçılar Birliği eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi bünyesinde Denizli ilinde bir ilk olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylı %70'i geri ödeme destekli olarak "Üretimde Maliyet Düşürme Teknikleri” "Yalın Üretim” "İleri Satış Teknikleri” ve "Markalaşma ve Marka Yönetimi” olmak üzere 4 ayrı konuda düzenlenen eğitim programlarından "Markalaşma ve Marka Yönetimi” 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Denizli İhracatçılar Birliği Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından akredite olan Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü ile yürütülen eğitim programında Eğitmen Ceyhun YEŞİLŞERİT tarafından Günümüz Ekonomisine Bakış, Değer Zinciri Analizi ve Rekabet Yönetimi, Markalaşma ve Marka Yönetimi, Marka Nelerden Oluşur, Marka Yaratma Süreci, Marka Konumlandırma ve Stratejileri, Marka Değerinin Hesaplanması, Uluslararası Markalaşma Kültürünün Etkileri gibi konularda katılımcılar bilgilendirildi ve "Markanı Yarat” Atölye Çalışması ile katılımcılardan oluşturulan 2 ayrı grup ile Marka Yaratımı konusunda çalışma yapıldı. Gruplar belirlenen 2 ayrı üretim konusu için marka oluşturdular ve çalışmalarına ait sunumlarını gerçekleştirdiler.

Bu eğitimde uluslararası pazarlarda rekabet avantajı sağlayan hem katma değeri yükseltilmiş hemde müşteri sadakati yaratmış ürünlerde işletmelerin karlılıklarını ve başarılarını sürdürebilmek amacıyla markalaşmalarının sağlanması ve Değer Zinciri Analizinde "Farklılaşma Yöntemi Olarak Markalaşma” konusunda işletme sahip ve yöneticilerinin yetenek geliştirmelerinin sağlanması hedeflenmiştir.

Eğitim esnasında gösterdikleri çalışmalar sonucunda "Marka Mimarisi” yaklaşımıyla uluslararası pazarlarda rekabet avantajı elde edebilmeleri beklenen katılımcılarımıza 2 gün süren eğitimin sonrasında sertifikaları takdim edilmiştir.

İlgili Fotoğraflar