DENİB AKADEMİ , “Üretimde Maliyet Düşürme Teknikleri” Sertifika Programı Tamamlandı.

Denizli İhracatçılar Birliği eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB AKADEMİ bünyesinde Denizli ilinde bir ilk olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylı %70'i geri ödeme destekli olarak "Üretimde Maliyet Düşürme Teknikleri” "Yalın Üretim” "İleri Satış Teknikleri” ve "Markalaşma ve Marka Yönetimi” olmak üzere 4 ayrı konuda yapılacak eğitim programlarından ilki olan "Üretimde Maliyet Düşürme Teknikleri Sertifika Programı” 6-7-13-14 Nisan 2016 tarihlerinde Anemon Otel'de gerçekleştirildi.

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından akredite olan İnotec Akademi ile yürütülen sertifika programında eğitimci Bülent YENİ tarafından Pazar Şartları ve Temel Kavramlar, Maliyet Düşürmek için Uzun Vadeli Stratejilerin Oluşturulması, Operasyonel Maliyet Düşürme Teknikleri, İnsan Kaynakları Uygulamalarında Maliyet Düşürme ve Tedarik Zincirine Uzanan Maliyet Düşürme Teknikleri başlıklarının altında üretim süreçlerinde, destek süreçlerinde, genel giderlerin düşürülmesinde, sabit maliyetlerin değişken maliyetlere dönüştürülmesi konuları ile SWOT Analizi, Hoshin Kanri Uygulaması, Değer Analizi, Organizasyon Şeması, Görev Tanımlamaları konuların da eğitim verildi.

Bu eğitim programı ile temel süreçler, ürün geliştirme, insan kaynakları yetkinliklerini geliştirerek, katma değer yaratan faaliyetlerin ayırt edilmesinin sağlanması ve üretim maliyetlerinin düşürülmesine yönelik çalışmaların organize etme yeteneğine sahip olunması amaçlanmıştır.

Eğitimde başarılı olan katılımcılara eğitimin son günü olan 14 Nisan 2016 tarihinde DENİB Başkan Yardımcısı Sedat ERİKOĞLU ve DENİB Genel Sekreteri Uğur DAYIOĞLU tarafından sertifika ve plaketleri takdim edilmiştir.

Bakanlık Destekli Eğitim Programları 3-4-5-10-11-12 Mayıs 2016 tarihinde "Yalın Üretim Sertifika Programı” Dedeman Otel'de, 14-15 Mayıs 2016 tarihinde "İleri Satış Teknikleri Eğitim Programı” DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda, 28-29 Mayıs 2016 tarihinde "Markalaşma ve Marka Yönetimi Eğitim Programı” DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda yapılacak olup, DENİB AKADEMİ'nin gerçekleştirdiği eğitimler 22 Nisan 2016 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Doç Dr. Pınar BÜYÜKBALCI'nın sunumuyla "Değer Üretimi: İş Modellemesiyle Özgünleşmek Eğitimi ile devam edecektir.

 

 


İlgili Fotoğraflar