DENİB AKADEMİ'nin Lansman Toplantısı Yapıldı.

DENİB Akademinin lansman toplantısı ve protokol imza töreni 26 Ocak 2015'te Denizli İhracatçılar Birliğinde gerçekleştirildi.

Söz konusu lansman toplantısında, Denizli Valisi Sayın Şükrü KOCATEPE, Denizli Milli Eğitim İl Müdürü Sayın Mahmut OĞUZ, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sayın Ferudun GİRESUN ve Denizli ihracatçılar Birliği Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT tarafından imzalanan protokol ile "Dış Ticaret Destek Elemanı” eğitim programı süreci de resmi olarak başlamış oldu.

Dış Ticaret Destek Elemanı Eğitim programının müfredatını ise özetle dış ticaret, ithalat, ihracat, gümrük mevzuatı uygulamaları, dış ticarette ödeme şekilleri, teslim şekilleri, lojistik ve dış ticaret finansmanı gibi konular ile Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Ulusal Ajans'ın firmalara vermiş oldukları destek programları oluşturacak. Nitelikli eleman açığını kapatılmasının hedeflendiği ve ilk etapta 25 katılımcı için beş hafta sürecek olan eğitim boyunca katılımcılara günlük 20-TL harcırah verilecek olup, Genel Sağlık Sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Eğitimin sonunda ise katılımcılara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylı sertifika verilecektir.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, DENİB Akademinin Lansman Toplantısında; "Akademi ile birlikte ihtiyaç duyulan eğitim çalışmalarını daha profesyonel bir yaklaşım ile hayata geçireceğiz. Müfredatı ve yıllık programı titizlikle hazırlanan Akademi ile birlikte bugüne kadar sürdürdüğümüz eğitim ve seminer faaliyetlerimizi daha profesyonel bir yaklaşımla disipline edilmiş şekilde gerçekleştireceğiz. DENİB Akademi ile birlikte, dış ticaret, lojistik, inovasyon, tasarım, insan kaynakları, devlet yardımları, proje yönetimi, güncel mevzuat değişiklikleri, kurumsallaşma, tedarik, tasarım ve diğer alanlarda önemli eğitim programları düzenlemeyi hedefliyoruz.” dedi.

DENİB'deki lansman toplantısında hazır bulunanlar arasında, modacı Simay BÜLBÜL de yer aldı. Simay BÜLBÜL ayrıca, DENİB Akademinin ilk etkinliği olacak şekilde öğleden sonra Denizlili moda tasarımcıları ile buluşacak ve güncel trendler hakkında bilgi paylaşımında bulunacak.

İlgili Fotoğraflar