DENİB, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN' ı ve Başbakan YILDIRIM' ı Ziyaret Etti...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu ile 60 ihracatçı birlik başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN' ı 10 Ağustos 2016'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ziyaret ederek bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.TİM heyetinde, Süleyman KOCASERT başkanlığındaki Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyeleri de tam kadro yer aldılar.

TİM Başkanı BÜYÜKEKŞİ'nin ve Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ'nin de birer konuşma yaptığı ziyarette, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ihracatçılara seslenerek, ülkemizde yaşanan sürecin yabancı muhataplara iyi anlatılması gerektiğinin altını çizdi. ERDOĞAN konuşmasında, FETÖ mensuplarının toplumun her kademesinden en etkin şekilde temizlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

2023 hedeflerine Türkiye'nin, 15 Temmuz sabahından çok daha yakın olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı, ekonominin güçlenmesi ve ihracatın geliştirilmesi için gereken çalışmaların yürütüldüğünü vurgulayarak, ihracatçıların dünyada gidilmeyen yer, sıkılmayan el bırakmamaları gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, konuşmasında bankalara da seslenerek, içinden geçilen bu süreçte finans sektörünün de doğru pozisyon alması gerektiğini ve piyasaları rahatlatacak şekilde faiz oranlarının gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

 

DENİB, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Çankaya Köşkü'nde Başbakan Binali Yıldırım'ı da ziyaret etti.

TİM heyetinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden sonraki durağı Çankaya Köşkü oldu. Başbakan Binali YILDIRIM, Çankaya Köşkü'nde İhracatçılara yaptığı konuşmasında, 15 Temmuz'da Millet olarak hep birlikte ayağa kalkıldığını ve büyük bir belanın def edildiğini belirtti.

Konuşmasının önemli bir bölümünü, hükümetin ekonomiyi ve iş dünyasını rahatlatacak olan politikalara ayıran YILDIRIM, bundan sonra ihracatın artması için yeni pazarlarda çok daha aktif olunması gerektiğinin altını çizdi. Navlun desteğinden, ihracatçılara yeşil pasaport uygulamasına kadar birçok yeni uygulamaya konuşmasında yer veren Başbakan YILDIRIM, yenilenen teşvik uygulamaları ile firmaların projelerine göre özelleşmiş destekler sağlayacaklarını ifade etti.

 

 

 

 


İlgili Fotoğraflar