DENİB' den İki Alım Heyeti Daha...

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleri ile Denizli İhracatçılar Birliği'nin koordinatörlüğünde yürütülmekte olan Denizli Ev Tekstili Yurt Dışı Pazarlama Takımı I-II Ur-Ge Projeleri faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.

Geçtiğimiz dönemlerde yurt dışında birçok faaliyet gerçekleştiren, dünyanın çeşitli ülkelerinde en prestijli fuarlara ve hedef ülkelerde yapılan ikili görüşmelere katılım sağlayarak Denizli ev tekstili sektörünün tanıtılmasına katkıda bulunan Denizli İhracatçılar Birliği URGE Projesi kapsamında 7-8 Mayıs 2018 tarihlerinde Kuzey Avrupa Ülkeleri Alım Heyeti'ni; 9-10 Mayıs 2018 tarihlerinde ise Batı Avrupa Alım Heyeti'ni ağırladı.

7 Mayıs Pazartesi günü Denizli Dedeman Park Otel'de İsveç, Finlandiya ve İzlanda ülkelerinden gelen 6 alıcı firma ile proje katılımcısı 12 firma; 9 Mayıs Çarşamba günü ise Anemon Denizli'de Almanya, Avusturya, İspanya, İtalya, İngiltere, Polonya olmak üzere 6 farklı ülkeden gelen 8 farklı firma temsilcisi ile 11 proje katılımcısı firma ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen ikili görüşmelerin ardından 2 gün boyunca yurtdışından gelen toplam 14 firma temsilcisi proje katılımcısı firmaları yerlerinde ziyaret etti. Fabrika ve showroomlarını gezdiren Denizlili proje katılımcısı firmalar görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini ifade etti.

Denizli İhracatçılar Birliği'ni ziyaret eden Kuzey Avrupa Alım Heyeti ve Batı Avrupa Alım Heyeti temsilcilerine DENİB Başkan Vekili Sn. İbrahim Uzunoğlu ve Komite Başkanlarımız Ahmet Zora ve Osman Nuri Kes tarafından alıcılara ziyaretleri için teşekkür edilerek Denizli ve DENİB faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Gerçekleştirilen ikili görüşmeler ve fabrika/showroom ziyaretlerinin alıcılar ve firmalarımız açısından oldukça olumlu geçtiği değerlendirilirken kurulan ticari bağların önemine değinildi. Yapılan görüşmelerde, alıcıların Türkiye'yi beklediklerinin çok üzerinde buldukları iletilirken Türk havlusunun ve Türk ev tekstili ürünlerinin kalitesiyle Çin, Pakistan, Hindistan gibi ülkelerden önde olduğu vurgulandı..

Denizli Ev Tekstili Sektörüyle Gücünü Göstermeye Devam Ediyor...

Gerçekleştirilen alım heyeti faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan DENİB Başkan Vekili İbrahim Uzunoğlu, Denizli'nin ülkemizin ev tekstili ihracatının yarısını tek başına gerçekleştirdiğinin altını çizerken sözlerine şöyle devam etti:

6 yıldır faaliyetlerine son derece başarılı bir şekilde devam eden, çok farklı kıtalarda ve 10'un üzerinde ülkede çeşitli faaliyetlere katılan Denizli Ev Tekstili Yurt Dışı Pazarlama Takımı Ur-Ge Projesi, 2 önemli alım heyetini daha ilimizde ağırladı.

Gerçekleştirilen Kuzey ve Batı Avrupa Alım Heyetleri kapsamında 9 farklı ülkeden gelen toplam 15 firma yetkilisi Denizlili firmalar ile hem görüşme fırsatı buldu hem de fabrikalarda yerinde inceleme yapma şansına sahip oldu. Son derece verimli geçen dört günlük süreçte, Denizli İhracatçılar Birliği üye firmaları ile birlikte Denizli ev tekstili sektörünü tanıttı. Denizli Ev tekstili sektöründeki gücünü göstermeye devam ediyor...  

İlgili Fotoğraflar