DENİB Geleneksel HEIMTEXTIL Toplantısı Denizli Polis Evi' nde Yapıldı...

Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen ve Denizli için son derece önemli olan Heimtextil Fuarı öncesi her sene olduğu gibi bu sene de bir değerlendirme ve hazırlık toplantısı organize edildi.

5 Ocak 2015 Pazartesi Akşamı Polis Evi' nde gerçekleşen toplantıya DENİB Yönetim Kurulu ev sahipliği yaparken, Heimtextil'e katılacak firmaların temsilcileri katılım gerçekleştirdi.

Toplantıda, DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT tarafından 2014 yılının değerlendirildiği ve 2015 yılına ilişkin beklentilerin paylaşıldığı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda Türkiye ve Dünya Ekonomisine ilişkin 2014 yılındaki gelişmeler, mevcut durum ve 2015'e ilişkin olarak döviz kuru, dış ticaret, emtia fiyatları ve büyüme oranlarına ilişkin beklentiler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, Heimtextil Fuarı'nın önemine dikkat çektiği konuşmasında, inovasyon yapmanın gerekliliğinden de bahsetti. Kocasert Eski Köye yeni icat getirmemiz lazım diyerek başladığı konuşmasında; "HeimTextil Fuarı tabiki çok önem verdiğimiz bir organizasyon; ancak böyle fuarlara inovatif ürünlerimizle katılmayı başarabilirsek işte o zaman daha büyük işler yapmış olacağız.” Dedi.

Toplantının devam eden bölümünde firmalar 2015 Heimtextil Fuarına ve ihracata ilişkin görüş alışverişinde bulundular. Heimtextil Fuarı'na Denizli'den 45 ve Türkiye'den yaklaşık 160 firma katılımcı olacak…

 

HEIMTEXTIL 2015 - 05 OCAK 2015 - Sunum

İlgili Fotoğraflar