DENİB Gıda Kümesi'nden Barselona Çıkarması...

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleri ve Birliğimiz organizatörlüğünde yürütülen "Denizli Gıda Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, DENİB Gıda Kümesi Moskova ve Abu Dabi'den sonra bu kez İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenen Alimentaria Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı'na katıldı.

25-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenen fuara URGE Projesi kapsamında yer alan firmalardan Altıntop Kuruyemiş, Çalışkan Tarım, Ece Kuruyemiş, Hacı Şerif, Kırbıyık Kuruyemiş, Kocabaylar Seracılık, Nutova Gıda ve Taslacılar Dış Ticaret'ten oluşan 8 firma ve 16 kişilik heyet ile katılım sağlandı. Denizli İhracatçılar Birliği tarafından açılan info stantta hem DENİB Gıda Kümesi hakkında bilgilendirmeler yapıldı hem de Türk havlusu dağıtıldı.

Fuarın ilk gününde DENİB standını ziyaret eden Barselona Başkonsolosu Sayın Emir Sağlam YÜKSEL ve Barselona Ticaret Ataşesi Sayın Ayfer ÇOMOĞLU, firmalarımıza başarı dileklerini ilettiler. Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Hüseyin MEMİŞOĞLU ve Sayın Süreyya ÇALIŞKAN ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerini sunarak, Denizli İhracatçılar Birliği'nin faaliyetleri ve URGE Projeleri hakkında bilgi verdi.

Fuar boyunca ikili görüşmelerini sürdüren firmalarımızın standı Çaykur Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İmdat SÜTLÜOĞLU ve Denizli Ticaret Borsası heyeti tarafından ziyaret edildi.

Programın son gününe perakende turlarıyla devam eden heyet, Boquera ve Mercabarna Gıda Yerleşkesi ziyaretleri gerçekleştirdi ve buradaki yerel üreticilerden bilgiler alarak bazı temaslarda bulundu.

 

 

İlgili Fotoğraflar