DENİB Heimtextil Katılımcılarını Topladı

10-13 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Heimtextil Fuarı öncesinde geleneksel olarak gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı, Heimtextil'e katılacak olan firmaların katılımları ve Denizli İhracatçılar Birliği'nin organizatörlüğünde, 05 Ocak 2017 tarihine Polis Evi'nde düzenlendi.

Toplantıda, 2016 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan önemli ve ekonomik gelişmeler ile mevcut durum değerlendirilirken, 2017 yılına ilişkin beklentilerin paylaşıldığı bir sunum gerçekleştirildi.

2016 yılı ihracat rakamlarını değerlendiren TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT, Türkiye ihracatında %0,8'lik bir azalma olurken, Denizli ihracatında %3,2'lik artış gerçekleştiğini belirtti ve Denizli'nin pozitif anlamda ayrıştığının altını çizdi.

DENİZLİ'DEN REKOR KATILIM...

Sayın KOCASERT sözlerini şöyle sürdürdü:

"2016 yılı dünya mal ticaretinin yaklaşık %4,4 oranında küçülerek, 16 trilyon USD olarak gerçekleştiği ve dünya ticareti açısından oldukça zor geçen bir seneydi. Ülkemizin Kasım ayında başlayan ihracat artışı, Aralık ayında da devam etti ve OVP hedefimize yakın bir yerlerde seneyi noktaladık.

2017 yılında dünya mal ticaretinin büyüyeceği öngörülüyor. Bu gelişme sayesinde, önümüzdeki sene ihracatımızı artırarak 2017 OVP hedefimiz olan

153,3 milyar USD'yi yakalayacağımızı düşünüyorum. Önümüzdeki hafta başlayacak olan Heimtextil'e bu sene Denizli'den 68 firma katılım sağlayacak. Geçtiğimiz sene 59 firma katılımı ile kırdığımız rekoru bu sene daha da geliştirdik. Katılacak olan firmalarımıza şimdiden başarılar diliyorum."

Daha sonra söz alan toplantı katılımcıları 2017 yılına ilişkin düşüncelerini aktararak, Heimtextil Fuarı ile ilgili beklentilerini dile getirdiler.

İlgili Fotoğraflar