DENİB Heyeti Cumhurbaşkanlığı Sarayı' nda…

Cumhurbaşkanı R. Tayyip ERDOĞAN 14 Nisan 2015 Salı günü Türkiye İhracatçılar Meclisi heyetini kabul etti. Erdoğan'ın davetine Türkiye'deki tüm ihracatçı birliklerinden toplamda 500 ihracatçı katılım sağladı.

İhracatın, Türkiye Ekonomisi'nin lokomotifi olduğunu belirterek, İhracatçılara seslenen Erdoğan; "Ülkemiz ihracatçılarının dünyada girmediği ülke kalmadı. Bu sebeple sizleri kutluyorum. Şuanda dünya genelinde 239 bölge veya ülkeye ihracat yapıyoruz. Dün elinde çantasıyla yola çıkan ihracatçılarımız, dev tır filoları ile dünyayı küresel bir köy haline getirmiş durumda. İhracatçıların kurlardaki değişimi fırsata dönüştüreceğini düşünüyorum. Bundan da korkmuyorum.

Yarın Kazakistan'a gidiyoruz. Kazakistan Başbakanı ile orada iş forumunda olacağız. İş adamlarına hitap edeceğiz. Daha sonraki haftalarda da bu süreç aynı kararlılıkla devam edecek. Sizlerin de 2023 yılında 500 milyar dolar hedefi sözünü tutma yönünde attığımız imzalar bu yöndeki gayretinizin devam ettiğini görüyorum. Bu çabalarınız için şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Denizli İhracatçılar Birliği ise Yönetim Kurulu'nun tam katılımı ile -Başkan Süleyman KOCASERT, Başkan Yardımcıları İbrahim UZUNOĞLU ve Sedat ERİKOĞLU, Muhasip Üye Arif ŞENSÖZ, Ahmet SERTER, Ahmet KAVAKLIOĞLU, Ahmet ZORA, Bekir Serdar MUTLUBAŞ, Hüseyin MEMİŞOĞLU, İsa DAL, Murat TOSUNOĞLU, Mustafa Korkut AYDINLI, Süreyya ÇALIŞKAN ve Genel Sekreter Levent ÖZTAŞ- davette idi.


İlgili Fotoğraflar