DENİB Heyeti Kanada' da Hometex&Floorex Fuarında

Denizli İhracatçılar Birliği koordinatörlüğünde ve Ekonomi Bakanlığımız destekleri ile sürdürülmekte olan "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi" kapsamında Kanada'nın Toronto kentinde 7 - 9 Haziran 2016 tarihlerinde ilki gerçekleştirilmekte olan Hometex&Floorex Uluslararası Ev Tekstili ve Halıcılık fuarına katılım sağlıyor.

İlgili bölgede sektörü bakımından bir ilk olan bu fuara çoğunluğu Türkiye'den olmak üzere 100'ün üzerinde katılımcı firma tarafından iştirak ediliyor. Toplam 19 kişiden oluşan ve 8 firmanın yer aldığı URGE projesi heyetinde ise Pamir Tekstil, Tosunoğlu Tekstil, ABC Tekstil, Neşe Tekstil, Evteks, İpekyolu Tekstil, Zorel Tekstil ve Vateks Tekstil yerini alıyor. 7 Haziran 2016 Salı günü fuarın açılışı, Kanada Büyükelçimiz Sn. Selçuk ÜNAL'ın yaptığı konuşma sonrasında DENİB Yönetim Kurulu Üyesi ve URGE Komite Başkanlarından Sn. Ahmet ZORA'nın da katılımıyla kurdele kesilerek yapıldı.

Açılış sonrasında Büyükelçimiz Sn. Selçuk ÜNAL, Toronto Başkonsolosu Sn. Erdeniz ŞEN ve Toronto Ticaret Ateşesi Sn. Süleyman CANIDEMİR ve beraberindeki heyet DENİB URGE projesi katılımcıları ve diğer Türk firmalarının stantlarını ziyaret etti. Aynı günün akşamında Büyükelçimizin katılımları ile tertip edilen "Kanada'da İş Yapmak” konulu resepsiyonda Kanada pazarı ve bu pazara ihracat ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Kanada pazarı hakkında önemli bilgilerin edinildiği programda DENİB heyetinin hediyelerinin takdimi de gerçekleştirildi.

Üç gün sürecek olan fuar 9 Haziran 2016 Perşembe günü sona eriyor.

 İlgili Fotoğraflar