DENİB Heyeti New York'taydı...

Denizli İhracatçılar Birliği'nin Ekonomi Bakanlığı işbirliği ile yürütmekte olduğu URGE projesi kapsamında, 27 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında ABD'nin New York şehrinde düzenlenen "Global Home Show” etkinliğine proje kapsamındaki 19 üye firma ile katılım sağlandı.

Düzenlenen Tanıtım Faaliyetleri ile İlişkiler Geliştirildi

Etkinlik kapsamında ilk olarak, 27 Eylül Pazar günü sektörün öncü medya kuruluşu ve "Global Home Show” organizatörü Home Textiles & Today tarafından düzenlenen kokteylde "Turkish Towels logolu” bornozların tanıtımı gerçekleştirildi. Turkish Towels logolu özel bornozlar modeller tarafından etkinlik süresince sergilendi. Türk havlusunun kalitesi ve farkı beğeni toplarken, firmalarımız sektör liderleri ile tanışma ve görüşme fırsatı buldu. DENIB tanıtım masasına yoğun ilgi gösteren katılımcılara küme tanıtım kataloğu ve hediye el havlusu sunuldu.

29 Eylül Salı günü ise, New York Ticaret Odası ile işbirliği içinde düzenlenen "Küme Tanıtım Resepsiyonu”, Denizlili firmaların ürünlerini sergilediği Prince George Balo Salonunda gerçekleştirildi. Resepsiyona katılan firmalar ile Denizlili firma temsilcileri tanışma fırsatı yakalarken, ürünlerimizin tanıtımı da sağlanmış oldu.

20'un Üzerinde ABD'li Firma Denizli Standlarını Ziyaret Etti

28 Eylül 2015 Pazar günü ile 1 Ekim 2015 Perşembe günü süresince ABD firmaları ile Denizli firmaları arasında ikili ticari görüşmeler gerçekleştirildi. 20'un üzerinde ABD'li firma Denizli'den New York'ta ürün sergileyen firmaları ziyaret ederken, ikili görüşmelerin somut ticari ilişkilere dönüşmesi için bundan sonraki süreç oldukça önemli.

New York Ticaret Ataşelerimiz Sayın Mustafa YURDUPAK ve Sayın Özgür ÇELİKEL'in de ziyaret ettiği etkinliğe, URGE projesi kapsamında New York'a giden DENİB üyeleri ise şunlar: ABC Tekstil, ABN Tekstil, Altınbaşak Tekstil, Asil Nakış, Barine Home, Dereköylü Tekstil, Egem Tekstil, Emir Tekstil, Ender Tekstil, Erteks, Gelin Tekstil, Evteks, Hürsan Tekstil, Menekşe Tekstil, MS International, Modeko Tekstil, Selin Tekstil, Vateks Vatan Tekstil ve Zorel Tekstil.

DENİB, ABD'de Medyasında da Kendisine Geniş Yer Buldu

Programa ilişkin tanıtım ve katılımcı bilgileri Home Textiles Today ve HFN başta olmak üzere çeşitli yayınlar aracılığı ile pek çok alıcıya ulaştırıldı. Ayrıca oluşturulan sosyal medya hesaplarında da DENİB Ev Tekstili Kümesinin tanıtımı sağlandı.

Başkan KOCASERT: "Amerika Pazarı Önemli Fırsatlar Sunuyor”

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı KOCASERT, URGE projesi kapsamında Global Home Show'a üçüncü kez katılım sağladıklarını belirterek, ABD pazarına Denizli'nin geçmişte önemli miktarlarda ihracat gerçekleştirdiğini vurguladı. Dünya ekonomisinin içinden geçtiği süreç değerlendirildiğinde, Amerika'da eskiden olduğu gibi etkin olabilmek adına yeni fırsatlar doğduğunu belirten KOCASERT, bu fırsatlardan somut sonuçlar elde etmek için New York'ta olduklarının altını çizdi.

 

 


İlgili Fotoğraflar