DENİB "İhracatın Yıldızları" Ödül Töreninde Ödüller Sahiplerini Buldu

Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan'ın onurlandırdığı, DENİB "2011 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni” Karahayıt Colossae Otel'de 9 Mayıs 2012'de gerçekleştirildi. Törene Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ de katıldı.

Açılış konuşmasını Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT'in yaptığı törende, TİM Başkanı BÜYÜKEKŞİ, Denizli Milletvekili Sayın Mehmet YÜKSEL, Denizli Valisi Sayın Abdülkadir Demir'in konuşmalarının ardından Ekonomi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN konuşmasını gerçekleştirdi.

Son yıllarda Türkiye'nin ihracattaki başarısını vurgulayan Zafer ÇAĞLAYAN, Türkiye'nin Çin'den sonra en hızlı ekonomik büyümeyi gerçekleştiren ülke olduğunu ifade etti. Yeni teşvik sistemine de değinen ÇAĞLAYAN, Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı teşvik yasasını yaptıklarını belirterek, Türkiye'nin bir taraftan teşvik sistemi ile büyürken, dünyanın en önemli ülkelerinden olmaya devam edeceğini söyledi. Bakan ÇAĞLAYAN bundan sonra Türkiye'nin ürettiği ürünlerin yüksek katma değerli olması gerektiğinin altını çizdi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Denizli'nin kendisi için özelliği ve önceliği olan bir il olduğunu belirterek, Denizli sanayisinin ülkemiz için çok önemli olduğunu ve Denizli'nin bir marka şehir olduğunu ifade etti. Diğer taraftan Denizli'nin kendi potansiyelini yansıtmadığını, Denizli ihracatının Türkiye ihracatından % 2 değil, % 5-10 oranında pay almasının gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından, en fazla ihracat gerçekleştirenlere ve özel ödüllerin takdim edileceği firmalara ödülleri Bakan ÇAĞLAYAN tarafından verildi.

Ödül töreninin son bölümünde, DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Ekonomi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN'a Yatağan Palası ve Kılıcı hediye etti.

http://www.ekonomi.gov.tr/bakanalbum/alt/Denizli_ihr_birligi_odul_toreni.cfm