DENİB, İran' dan Gelen Alım Heyeti' ni Ağırladı...

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından URGE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi) Projesi kapsamında 25-28 Ocak 2016 tarihleri arasında "İran Alım Heyeti” organizasyonu düzenlendi.

Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında İran'ın Tahran, Tebriz ve Meşhed şehirlerinden Denizli'ye gelen ve ev tekstili sektöründe faaliyet gösteren 20 İran firmasının temsilcileri ile proje kapsamındaki 16 Denizli firmasının bir araya getirildiği organizasyonda ikili ticari görüşmeler gerçekleştirildi.

Programın son gününde İranlı heyet, Denizli İhracatçılar Birliği'ni ziyaret etti. TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, Başkan Yardımcısı İbrahim UZUNOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet ZORA'nın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Türkiye ve İran arasındaki ticari ilişkiler ve potansiyeller hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İranlı iş adamları, ülkelerindeki pazarla ilgili önemli bilgiler verirken, önümüzdeki dönemde iki ülke arasındaki ticaret imkânlarının ve işbirliği fırsatlarının hızlı bir şekilde artması yönündeki ortak beklentilere vurgu yapıldı. İranlı heyet adına söz alan işadamı Alireza RAJI, Denizli'de ağırlanmaktan ve kusursuz ev sahipliğinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, mümkün olan en kısa sürede Denizli'den bir heyeti ülkelerinde misafir etmek istediklerini belirtti.

DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, İran heyetinin Denizli'yi ziyareti ile ilgili olarak şunları söyledi: "Özellikle ambargonun kalkması süreci ile birlikte komşumuz İran önemli biri ticari partnerimiz olabilir. Unutmayalım ki tarihi ve kültürel anlamda birbirine oldukça yakın olan iki ülkeyiz ve asırlara dayanan köklü ilişkilerimiz var. İran'dan gelen alım heyeti ile Denizli'de çok önemli ve verimli görüşmeler gerçekleştirildi. DENİB olarak İran'a yönelik bu programımızı bir başlangıç olarak değerlendiriyoruz. Öngörülerimiz, İran ile olan ticaret hacmimizin hem ülkemiz hem de ilimiz açısından artış trendi sergileyeceği yönünde.”

 

 

 


İlgili Fotoğraflar