DENİB Manchester Ticaret Odası'na Ziyaret Gerçekleştirdi.

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleriyle DENİB tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme(URGE) projesi kapsamında İngiltere'de bulunan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ve beraberindeki 18 firmadan oluşan ticari heyet Manchester Ticaret Odası'na (GMCC) 23 Şubat 2015 Pazartesi günü bir ziyaret düzenledi.

GMCC'ye yapılan ziyarette, TİM'in işleyişi ve görevi hakkında bilgi veren Süleyman KOCASERT, GMCC Başkanı Clive MEMMOTT ile Türkiye'nin İhracat Hedefleri ile ilgili bir de sunumunu paylaştı. GMCC'nin İngiltere'nin en büyük odası olduğunu söyleyen Başkan Clive MEMMOTT ise, Manchester ve çevresine hizmet veren kurumun, 450 bin üyesi olduğunu kaydetti.

Düzenlenen organizasyonda iki kurum arasında bir işbirliği yapılması, karşılıklı alım heyetleri ile ticarete katkı sağlanması amaçlanırken, Made by Denizli ve Turkish Towel projelerinin lansmanı yapıldı. Made by Denizli ve Turkish Towel projeleriyle yakından ilgilenen GMCC Başkanı Clive MEMMOTT, Denizli ve türk havlusunun markalaşması anlamında çok anlamlı ve başarılı bir projeye imza atıldığını vurguladı.

Toplantının ardından İngiliz firmalarla ikili görüşmeler(B2B) yapan ticari heyet, önümüzdeki günlerde İngiliz firmaları Denizli'de ağırlayacak…

İlgili Fotoğraflar