İhracat Rakamları (Bin USD)
English

DENİB, Prof. Dr. Kerem ALKİN' i Ağırladı...

Birliğimiz evsahipliğinde, DEGİAD, TÜGİAD ve Kordon Gümrük Müşavirliği AŞ. işbirliğiyle 21 Mart 2016 Pazartesi günü DENİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, ülkemizin yetiştirdiği değerli ekonomistlerden Prof.Dr. Kerem ALKİN 2015 yılı ekonomik tablosunu değerlendirerek, bu değerlendirmeler ışığında 2016 ekonomisi hakkındaki öngörülerini anlattı.

Akademik kariyer alanı olan ekonomiyle ilgili sunumunu yaparken, dünya coğrafyası üzerindeki devletlerin stratejik savaşlarını, yabancı devletlerin Türkiye'nin gelişmesiyle ilgili kaygılarını, Türkiye'deki ve dünyadaki terörün ekonomik sonuçlarını, Türkiye'nin Azerbaycan ile yaptığı anlaşmalar öncesi Ankara olaylarının yaşanmasının dikkat çekici olduğunu, her gelişmenin iyi okunması gerektiğini anlatan Sn. Kerem ALKİN, katıldığı konferanslardaki bazı konuşmalardan çok etkilendiğini belirterek bu konuşmalardan alıntılar da sundu.

Toplantı sonunda işadamları, ekonomiyle ilgili sorularını ve görüşlerini aktararak, Sn.ALKİN'in cevaplarına ve değerlendirmeleri ile bilgi aldılar.

Yoğun bir ilginin olduğu toplantı sonunda, DEGİAD Başkanı Sn. Melek SÖZKESEN, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Sn. Süleyman KOCASERT'e, TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Sn. Hüseyin CANPOLAT'a ve Sn.Prof.Dr.Kerem ALKİN'e, teşekkür etmek amacıyla, M.Güneş ÖZSOY-S.Emre ÇAPUTÇU - DEGİAD - DOÇEV HATIRA ORMANI'nda adlarına dikilen fidanların sertifikalarını ve adına imzalanmış "Sektörler için Ar-ge ve Yenilikçilik Düzey Analizi” adlı kitabı hediye etti.

 

 


İlgili Resimler