DENİB, Türk Havlusunu New York' ta Tanıtıyor...

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığı işbirliği ile yürütülmekte olan Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) projesi kapsamında, ABD'nin New York kentine bir yurt dışı pazarlama programı gerçekleştiriliyor.

Söz konusu program kapsamında proje dahilindeki 19 üye firma, New York'ta 27 Eylül-1 Ekim 2015 tarihleri arasında devam edecek olan "Gobal Home Show” etkinliği kapsamında ürünlerinin tanıtımını, ABD'li firma temsilcileri ile ticari görüşmeler gerçekleştirecekler.

"Home Textiles Today” Dergisi Kokteylinde "TURKISH TOWELS” Damgası

ABD ev tekstili pazarının sahip olduğu dinamikler çerçevesinde, tanıtım ve PR faaliyetlerinin son derece önemli olduğu bilinen bir gerçek. Bu anlamda, Kuzey Amerika'da özellikle ev tekstili sektörünün önemli temsilcilerinin yakından takip ettiği "Home Textiles Today” dergisi tarafından her sene düzenlenen ve sadece ABD'den değil, dünyanın dört bir tarafından "Global Home Show” için New York'ta bulunan önemli ismlerin katıldığı kokteylde DENİB, etkin bir şekilde yer aldı.

Sınırlı sayıdaki seçkin katılımcıya "Turkish Towels” logolu havluların verildiği kokteyl alanında, Denizli'de üretilen bornozları giyen modeller tarafından tanıtım materyalleri dağıtıldı.

Başkan KOCASERT: "Amerika Pazarı Önemli Fırsatlar Sunuyor”

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı KOCASERT, URGE projesi kapsamında Global Home Show'a üçüncü kez katılım sağladıklarını belirterek, ABD pazarına Denizli'nin geçmişte önemli miktarlarda ihracat gerçekleştirdiğini vurguladı. Dünya ekonomisinin içinden geçtiği süreç değerlendirildiğinde, Amerika'da eskiden olduğu gibi etkin olabilmek adına yeni fırsatlar doğduğunu belirten KOCASERT, bu fırsatlardan somut sonuçlar elde etmek için New York'ta olduklarının altını çizdi.


İlgili Fotoğraflar