DENİB Turkish Towels Markası ile Global Home Show'da...

Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ile yürütülmekte olan Turquality Projesi kapsamında Denizli İhracatçılar Birliği, Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen "Global Home Show 2017” etkinliğinde "Turkish Towels” markası ile yer alıyor.

Etkinlik kapsamında ilk olarak, 26 Mart Pazar günü sektörün öncü medya kuruluşu ve "Global Home Show” organizatörü Home Textiles & Today tarafından açılış programı gerçekleştirildi. Açılış programına katılan ve DENİB standını ziyaret eden New York Ticaret Ataşesi Sayın Özgür Çelikel ile DENİB üyesi firmaların da katılımcı olarak yer alacak olduğu New York Türkiye Ticaret Merkezi hazırlıkları için ABD/ New York'ta bulunan TİM A.Ş. yetkililerine "Turkish Towels” markamız ve gerçekleştirilen projeler konusunda bilgiler verildi.

26 Mart- 31 Mart 2017 tarihleri arasında devam edecek olan Global Home Show ‘da modeller tarafından sergilenen "Turkish Towels” logolu bornozların tanıtımı gerçekleştiriliyor. Türk havlusu kalitesi ve farkı ile beğeni toplarken, DENİB tanıtım masasına yoğun ilgi gösteren katılımcılara hediye el havlusu sunuluyor…

Başkan KOCASERT: "Amerika Pazarı Önemli Fırsatlar Sunuyor”

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı KOCASERT, DENİB olarak Turquality Projesi kapsamında Global Home Show'a 2. kez katılım sağlandığını belirterek; ABD pazarına Denizli'nin geçmişte önemli miktarlarda ihracat gerçekleştirdiğini vurguladı ve Dünya ekonomisinin içinden geçtiği süreç değerlendirildiğinde, Amerika'da eskiden olduğu gibi etkin olabilmenin yolunun markalaşmaktan geçtiğinin altını çizdi. KOCASERT; nasıl araba dendiğinde akla Almanya, saat dendiğinde akla İsviçre geliyorsa; "Havlu ve Bornoz” dendiğinde de akla "Türk Havlu ve Bornozu”nun gelmesi gerektiğini ve bunun için de tüm fırsatların değerlendirilmesinin oldukça önemli olduğunu belirtti.

İlgili Fotoğraflar