Denizli' li Gıdacılar Moskova'da Yoğun İlgi Gördü...

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleriyle Denizli İhracatçılar Birliği tarafından yürütülen "Denizli Gıda Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 14-17 Eylül 2015 tarihleri arasında Denizli Gıda Kümesi olarak Moskova Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı'na katılım sağlandı. Güney Ege Kalkınma Ajansı (GE-KA) tarafından organize edilen stantta proje dâhilindeki firmaların tanıtımı gerçekleştirildi.

Moskova Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı'nda yer alan Denizli firmaları, fuar katılımcıları ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirerek, firmalarının ve ürünlerinin tanıtımlarını yapabilme imkânına kavuştular. Denizli İhracatçılar Birliği tarafından stant ziyaretçilerine "Denizli Gıda Kümesi” hakkında hazırlanmış katalog ve broşürler dağıtılırken, URGE Projeleri hakkında bilgi verildi.

Altıntop Kuruyemiş, Aynes Süt ve Süt Ürünleri, Biriz Kuruyemiş, Boss Seracılık, Çalışkan Tarım, Ece Kuruyemiş, Hacı Şerif, Nutova, Özpekler Su Ürünleri, Smyrna Seracılık, Ülkü Meyvecilik, Yenita Organik Tarım Ürünleri'nden oluşan 12 firma ve 21 kişilik heyetle Moskova'ya giden "Denizli Gıda Kümesi” programın ilk gününde Rusya'nın önde gelen Auchan mağazalar zincirinde bir takım ziyaretler ve görüşmeler gerçekleştirdi. Moskova Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı'na ikinci ve üçüncü gün katılan kümemiz, burada ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Fuardaki standımızı Moskova Büyükelçisi Sayın Ümit YARDIM ve Moskova Ticaret Müşaviri Sayın Halit AKBAY da ziyaret etti.

Programın son gününde Moskova'nın en büyük toptancı yerleşkelerinden birisi olan Food City'i ziyaret eden "Denizli Gıda Kümesi”, inceleme gezisinin yanı sıra Food City yöneticileriyle de toplantılar gerçekleştirdi, fikir alış verişlerinde bulundu. Bu ziyarette Denizli Gıda Kümesi ve Moskova arasındaki fırsatlar ve işbirliği konuları ele alındı.

Söz konusu proje kapsamında, önümüzdeki dönemlerde farklı ülkelere yurt dışı pazarlama programlarına devam edilecek.

 

 

İlgili Fotoğraflar