Ekonomi Bakanlığı' ndan Denizli Çıkarması

Ekonomi Bakanlığı'ndan Müsteşar Yardımcısı Sayın Kadir Bal Başkanlığında 5'i Genel Müdür olmak üzere yaklaşık 30 kişiden oluşan kalabalık bir heyet, firmaları ziyaret etmek üzere bir hafta boyunca Denizli'deydi.

İhracat, İthalat, Serbest Bölgeler, Yurt Dışı Yatırım ve Hizmetler, Ürün Güvenliği ve Denetimi ile ihracatçıları yakından ilgilendirebilecek diğer konularda da etkin bilgilendirmenin amaçlandığı ziyarette, Denizli'de en çok ihracat ve istihdam gerçekleştiren 150'ye yakın firma tek tek ziyaret edildi, firmaların talepleri ve sorunları en yetkili ağızlardan yerinde dinlenildi.

Ekonomi Bakanlığı'ndan Bir İlk…

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Sayın Süleyman Kocasert, bu denli üst düzeyde katılımla bir hafta boyunca Denizlili ihracatçılara ziyarette bulunulmasının, ihracatçıların taleplerinin ve sorunlarının böylesine yaygın dinlenmesinin bir ilk olduğunu belirtti ve bu durumun da Denizli'ye nasip olduğunun altını çizdi.

Bürokratlar da Oldukça Memnun…

Sözlerine firmaların bu ziyaretlerden dolayı son derece memnun olduklarını belirterek devam eden Kocasert, bürokratların da bu ziyaretlerde ilimizin reel sektörünü çok daha yakından tanıdıklarını ve ilimizden memnun ayrıldıklarını vurguladı.

Heyet, 07 Nisan 2017 Cuma günü Türk Eximbank Denizli Şubesi'nin açılış törenine de katılarak Eximbank yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirdi.

İlgili Fotoğraflar