Etiyopya Büyükelçisi' nden DENİB' e Ziyaret

Etiyopya'nın Ankara Büyükelçisi Sayın Ayalew Gobezie WORKNEH ve beraberindeki heyet, 23.03.2017 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği'ne bir ziyaret düzenlediler.

Etiyopyalı heyet ve Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin katılımlarıyla, iki ülke arasındaki ticari iş birliği fırsatlarının değerlendirildiği toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın İbrahim UZUNOĞLU, öncelikle heyeti ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, iki ülke arasında tarihten gelen bir yakınlık olduğunun ve iş birliği fırsatlarının artırılmasının önemine değindi.

Etiyopya'nın Ankara Büyükelçisi Sayın Ayalew Gobezie WORKNEH ise, Denizlili iş adamlarını ülkelerine yatırım yapmaya davet etti. Türkiye'nin sanayileşme sürecinin Etiyopya tarafından örnek alındığının altını çizen Sayın WORKNEH, Etiyopya'da ucuz iş gücünün söz konusu olduğunu ve doğrudan yabancı yatırımlara verilen desteklerin 10 yıl öncesine göre çok fazla artış gösterdiğini, bu sebeple Etiyopya'ya yapılacak yatırımlar sayesinde ticari ilişkilerimizin geliştirilebileceğini belirtti.

 

 


İlgili Fotoğraflar