EVTEKS Fuarı Kapılarını Açtı...

18. Uluslararası EVTEKS fuarı 16 Mayıs'ta kapılarını açtı… Beş gün boyunca devam edecek fuar her zaman olduğu gibi hem katılımcı sayısı hem de ziyaretçi sayısı açısından yoğun geçecek. 160 bin metrekarelik bir alana kurulan fuarda katılımcı sayısı 700'ün üzerinde ve Denizli'den bu fuara katılan firma sayısı ise 78. Fuara, 100 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

İstanbul Evteks fuarı her geçen yıl daha fazla ilgi görüyor. Öyle ki, çok yakın zamanda etkinliği Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen Heimtextil Fuarı ile başa baş hale gelecek… Fuarın bu denli başarılı olması aslında sürpriz değil. Zira, fuara her geçen yıl daha fazla katılım talebi geliyor. Her geçen yıl katılımcı profili ve standların tasarımı ve sergilenen koleksiyonların niteliği artıyor. Firmalar kendi koleksiyonları ile fuara katılıyorlar. Özellikle Türkiye'den firmaların standları, hem görsel olarak hem de içerik olarak Avrupa standlarından farklı değil. Katılımcı profilinin daha nitelikli hale gelmesi, ziyaretçilerin niteliğinin artması sonucunu da beraberinde getiriyor. Dolayısıyla, Evteks Fuarı etkin bir fuar haline geliyor.

Ev tekstili, Türkiye'nin iddialı olduğu sektörlerden birisi ve Denizli'nin bu sektördeki ağırlığı tartışılmaz. İstanbul Evteks Fuarında açılan standların yaklaşık % 10'unun Denizli firmalarından oluşmakta olması da bunun bir göstergesi. Denizli İhracatçılar Birliği olarak Fuarda biz de bir info stand açtık. Bu standda ayrıca, fuara katılan firmalarımızın Hall numaraları ve iletişim bilgilerinin de yer aldığı bir kataloğun dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Ümit ediyoruz ki fuar tüm katılımcılar için iyi ve verimli geçer.

İlgili Fotoğraflar