Eximbank Kredileri Hakkında Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu'nun organizasyonunda, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli'nin katılımlarıyla, yeni Eximbank kredileri ve ihracatçılara yönelik diğer finans kaynaklarının anlatıldığı bilgilendirme semineri düzenlendi.

09.02.2017 günü Denizli Anemon Otel'de düzenlenen seminerde, yoğun bir katılımla sanayiciler, iş adamları ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren firma temsilcileri yer aldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Denizli Platformu Dönem Sözcüsü ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, dünyanın her geçen gün daha da küresel bir köy haline geldiğine değinerek, finans kaynaklarına erişimin giderek zorlaştırdığını belirtti. Türk Eximbank'ın toplam ihracatımızın yüzde 23'üne destek sağladığını ve bu oranla Güney Kore'den sonra dünyada 2. sırada bulunduğunun altını çizen Kocasert, Eximbank'ın destek bütçesinin genişletilmesinin ülkemiz ihracatı için son derece önemli olduğunu vurguladı.

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Eximbank olarak yurtiçi krediler, sigorta programları ve uluslararası krediler olmak üzere 28 programla hizmet verdiklerini anlatarak, Eximbank'tan kredi kullanan ihracatçı sayısının 7695 ve KOBİ'lerin oranının %55 olduğunun altını çizdi. Sözlerine Eximbank'ın Türkiye'nin en büyük 11. bankası olduğuna değinerek devam eden Yıldırım, Eximbank'ın en çok ihracat kredisi veren 1. banka olduğunun altını çizdi.

Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli ise, fonun mali yapısının daha da güçlendirildiğini ve taleplere artık çok daha hızlı cevap verilebildiğini, eskiden 35 gün olan cevap verme süresinin 24 saate kadar düşürüldüğünü belirterek, Kredi Garanti Fonu'nun yapısı ve işleyişiyle ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumların ardından Denizli Ticaret Odası, Denizli Sanayi Odası, Denizli Ticaret Borsası ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanları tarafından Denizli Platformu adına Adnan Yıldırım'a ve İsmet Gergerli'ye günün anısına hediye takdim edildi.

Etkinliğin son bölümünde, yoğun bir katılım sağlanan soru-cevap bölümüne geçildi.
 
 

 

İlgili Fotoğraflar