Genç Mucitler AVM' ye Sığmadı!

Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda gerçekleştirilen "Genç Mucitler Aranıyor” İnovatif Fikirler Yarışması"nın tanıtım faaliyetleri kapsamında 14 Mart Cumartesi günü Forum Çamlık'ta gün boyu yarışmanın tanıtımı için açılan stant büyük ilgi gördü.

Tanıtım faaliyeti kapsamında bir anda sürpriz bir şekilde başlatılan flashmob gösterisinde önce çocuklar ve gençler mucit gösterisi yaparak etkinliği başlattı, ardından çocuk ve gençlerin hepbirlikte yaptıkları danslar ilgi odağı haline geldi. Alışveriş Merkezindeki vatandaşlar, kendilerini dans eden öğrencilerin içinde bularak kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı. Etkinlik sonunda ellerinde Türk Bayraklarıyla 10.Yıl Marşını birlikte söyleyen çocuklar ve gençlere AVM içindeki vatandaşların da eşlik etmesiyle muhteşem görüntüler ortaya çıktı. Gösteriye katılan öğrenciler çok büyük beğeni ve takdir topladı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, etkinlik sonrası yaptığı konuşmasında, "İnovatif Fikirler Yarışması"nı önemsediklerini, gençlerde ve çocuklarda inovasyon bilincinin çok küçük yaşlarda tesis edilmesi gerektiğini ve bu yarışma ile amaçlarının keşfedilmemiş gücün ve potansiyelin ortaya çıkarılması olduğunu belirtti.


İlgili Fotoğraflar