İhracat Rakamları (Bin USD)
English

Güney Kore'de “TURKİSH TOWELS” ve İşbirliği Çalışmaları...

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, Güney Kore'de 01 Temmuz 2015 tarihinde bir dizi temaslarda bulundu...

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Judo Takım Komitesi Başkanı sıfatıyla Üniversite Yaz Olimpiyatları için Güney Kore'nin Seul Kentinde bulunan Süleyman KOCASERT burada Türkiye Büyükelçisi, Türk Ticaret Müşaviri ve Güney Kore İthalatçılar Birliği(KOİMA) Başkanı ile bir dizi resmi temaslarda bulundu.

KOCASERT, KOİMA başkanı Taeyong Thomas SHİNN'e düzenlediği resmi ziyarette TİM ile KOİMA arasında kurulabilecek işbirliklerinden bahsederken, Türk Havlusunun Dünya'da bilinirliğinin arttırılması adına yapılan çalışmalarda Güney Kore ile de işbirliği içerisinde olmayı amaçladıklarını belirtti. Seul Büyükelçisi Arslan Hakan OKÇAL'ın da eşlik ettiği ziyarette iki ülke arasında gerçekleşecek işbirliği çalışmalarına TİM ve KOİMA tarafından destek verilmesi konuşuldu.

Türk Ticaret Müşaviri Bümin Kaan KÖKTÜRK'ü de ziyaret eden KOCASERT, Güney Kore ve Seul'un ticari hayatıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunurken, Türk Havlusu'nun "Turkish Towels” sloganı ile Güney Kore'de de lansmanı yapılması adına çalışmalara başlanması kararlaştırıldı. Turkish Towels Lansman çalışmaları daha önce ABD ve İngiltere'de yapılmıştı.

 

 


İlgili Resimler