HEIMTEXTIL'İN Ardından...

Dünya'nın en büyük ev tekstili fuarı olan Heimtextil Frankfurt'u geride bıraktık. Doğrusunu söylemek gerekirse büyük umutlarla gittiğimiz Frankfurt'tan genel anlamda memnun döndüğümüzü ifade etmek gerek. 68 ülkeden 2.759 standın açıldığı, 68.000'den fazla kişinin ziyaret ettiği Heimtextil Frankfurt Fuarı'na aynı zamanda uluslararası bir ev tekstili kongresi gözü ile de bakmak mümkün. Çünkü bu fuarı ticaret amacıyla gelenlerin yanı sıra, dünyanın dört bir tarafından tasarımcılar, stilistleri, medya mensupları ve öğrenciler de takip ediyor. Önümüzdeki döneme ait trendler burada belirleniyor. Bu anlamda Heimtextil'in ticari fuar olmanın ötesinde bir anlam taşıdığını söyleyebiliriz.

-Denizli Türkiye'nin Lokomotifi Konumunda

Denizli'den, Denizli İhracatçılar Birliği(DENİB) üyesi 47 firma olmak üzere Türkiye'den yaklaşık 160 firma tarafından Frankfurt - HeimTextil Fuarı'nda stand açıldı. Denizli Heimtextil fuarına yıllardır katılım sağlıyor. Ne var ki geçen zaman içerisinde Denizli firmalarının kendini ne denli geliştirdiğini belirgin bir şekilde görebiliyoruz. Ürünlerimizin kalitesi, tasarım ve desen zenginliği çok üst düzeylerde. Rahatlıkla ifade edebiliriz ki, Denizli bu anlamda artık takip eden değil, takip edilen bir konumda. Bütün firmalarımız yeni koleksiyonları ile ve farklı ürünler ile fuarda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Artık bizim standlarımız başka ülkelerden gelenler tarafından gıpta edilerek izleniyor.

-Fuarlar Bizim için Önemli

Teknoloji ve iletişim günümüzde son derece gelişmiş olsa da, ticaret fuarları öneminden bir şey kaybetmiyor. Fuarlarda yeni ticari temaslar kurulmasının yanında, mevcut müşterilerle de yüz yüze görüşme imkanı bulmak çok önemli ve yararlı. Bu bakımdan, firmalarımız fuarlara katılmaya devam ediyorlar.

Öte yandan başta T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ olmak üzere beraberindeki bakanlık yetkilileri, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Sayın İbrahim ŞENEL, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sayın Ziya ALTUNYALDIZ, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Sayın Naci AĞBAL ve TİM Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ de bizleri yalnız bırakmayarak, fuar süresince Türk standlarını ziyaretleri ile ülkemiz adına bu ve benzeri fuarların ne denli önemsendiğinin bir başka göstergesi oldu.

-Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası ile ilişkilerimizi Pekiştirdik

Denizli'den senelerdir yoğun bir katılımla, her senenin Ocak ayında Frankfurt Heimtextil Fuarında oluyoruz. Bu sene de, geçen yıl ilk defa ziyaret ettiğimizi Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası ile kurumsal anlamda temas kurduk ve oldukça yararlı geçen bir ziyaret gerçekleştirdik. Meslek Kuruluşları arasındaki bu tür işbirliklerinin önemli olduğunu düşünüyoruz ve her geçen yıl daha sağlam işbirlikleri için adımlar atıyoruz.

-Heimtextil ile 2015 Yılına İyi Başladık

Denizli ve Türkiye adına genel anlamda yararlı bir HeimTextil Fuarı geride kaldı. Fuarda firmalar mevcut müşterileri ya da muhtemel müşterileri ile görüşmeler yaptılar, temaslar kurdular. Önümüzdeki 1 - 1,5 aylık takip dönemi çok önemli. Fuara katılan firmalarımızın bu görüşmeleri, ticari ilişkiye dönüştürmelerini ve bereketli kazançlar elde etmelerini diliyorum.

 

Ek: Fotolar

 

 

 

 

İlgili Fotoğraflar