İhracatçılar, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKÇİ' yi Ağırladı...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 21 Nisan 2016 Perşembe günü gerçekleşen, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı' nda Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKÇİ' yi ağırladı.

TİM Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ ve İhracatçı Birlikleri Başkanları ile yapılan toplantıya, DENİB'i temsilen TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT de katılım sağladı.

İhracatçı Gümrüklere İlişkin taleplerini iletti.

Söz konusu toplantıda Gümrük ve Ticaret Bakanlığını ilgilendiren konulara ilişkin en üst düzeyde görüş alışverişinde bulunuldu. Gümrüklerde yaşanan süreçlere ilişkin olarak, kırmız hat uygulamasından, fazla mesaiye ilişkin konulara; bazı gümrük kapılarında yaşanan yığılmalardan, üretimde kullanılacak aksesuarlara ilişkin gümrük prosedürlerine kadar bir çok husus ve başlık detaylı bir şekilde masaya yatırıldı ve çözüm önerilerine ilişkin Bakan TÜFENKÇİ'ye ihracatçıların talepleri iletildi.

Bakan TÜFENKÇİ ise konuşmasında, uluslararası ticaretin son dönemde bir değişim süreci yaşadığının altını çizerek, ülkelerin birbirine olan bağımlılığının arttığını ifade etti. İhracatçıların gümrüklere ilişkin olarak gerçekleştirdikleri işlemlerin hızlı bir şekilde ilerlemesi için yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

 
 

İlgili Fotoğraflar