“İş Dünyasında Hedef, Girişimcilik ve Liderlik” Konferansı Düzenlendi...

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İşletme Kulübü tarafından düzenlenen "İş Dünyasında Hedef, Girişimcilik ve Liderlik-5" konferansı iş dünyasından önemli konukları ağırladı. Pamukkale Üniversitesi İşletme Kulübü'nün bu sene beşincisini düzenlediği konferans, 6 Nisan 2016 Çarşamba günü Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT , Akbank İnsan Kaynakları Organizasyonel Gelişim Bölüm Başkanı Kayhan YAVAŞ, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat KOLBAŞI ile DYO Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar ORAN öğrencilerle bir araya geldi.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, "Kariyerinizi planlamaya başladığınız andan itibaren kendinize bir yol çizin. Bu yolu nasıl gidebileceğinizi ölçün. Bu yolda okuduğunuz okul, yüksek başarı notu, CV'niz ve aldığınız sertifikalar sizi bir noktaya kadar götürecektir. Hayatınızdaki asıl mesele kendinizde bitiyor. Düşünen değil yapan kazanır. Sadece girişimci değil lider girişimci olun ve yalnızca özel sektörde değil kamu sektöründe de girişimci olabileceğinizi unutmayın. Yeter ki girişimci ruha sahip olun” dedi. Her insanın farklı özelliklerinin olduğunu aktaran KOCASERT, "Kendinizde olan özellikleri kendiniz keşfedin. Her insan düşünceleriyle dünyayı değiştirebilir ama önce cesaretli olmalıdır. Bunun yanında başarılı olabilmek için risk almak gerekir. Risk almadan başarılı bir girişimci asla olamazsınız. Tüm bunların yanında başarılı olabilmek için hayatta bir duruşunuz olmalı. İyi iletişim kurabilen ve mücadele eden bir ruha sahip olmalısınız. Değişen dünyada inovasyon bu kadar önemliyken, değişim hızını ve yeni trendleri bilmeniz gerekiyor. Bunlar sizin iş hayatınızda en büyük rehberiniz olacaktır.” diye konuştu.

Konuşmasının ardından, Sayın KOCASERT ‘in üniversiteden programa katılan gençlere yönelttiği soruya cevap verenler ile kendisine soru soranlar arasında yapılan sürpriz çekiliş ile 3 kişi belirlendi.. Çekilişte 1 .kişiye mentor ve koçluk ve 2. kişiye Denizli İhracatçılar Birliği'nde staj hakkı verilirken , 3. Kişiyi de DENİB AKADEMİ'ye üye yapılarak başarılı olması durumunda iş hayatına atıldığında kendi referansı ile ödüllendirildi.

 

 


İlgili Fotoğraflar