New York Türkiye Ticaret Merkezi Açılıyor…

Türk ürünlerinin ve markalarının tanıtımında hedef ülkelerle direk etkileşim sağlayacak olan Türkiye Ticaret Merkezleri projelerinden bir tanesi olan New York Türkiye Ticaret Merkezi'nin açılışı için çalışmalar devam ediyor.

Ekonomi Bakanlığı'nın kira, istihdam, tanıtım ve dekorasyon için %75 oranında destek sağladığı ve TİM koordinatörlüğünde yürütülen proje kapsamında; "10 East 34th Street” adresinde yer alan New York Türkiye Ticaret Merkezi binasının 9. katında faaliyete geçecek olan halı sektörüne ait bölümün açılışı 27 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

Ev tekstili ve hazır giyim sektörlerine ait çalışmalar ise, hızlı bir şekilde devam ediyor…

Yurt Dışına Açılmak İçin Çok Önemli Fırsat…

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, New York TTM'nin açılış hazırlıkları için New York'ta bulunan TİM A.Ş. yetkilileri ile bir araya geldi ve halı sektöründe yürütülmekte olan TTM Projesi'nin açılışı için New York'ta bulunan İstanbul Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Sayın Uğur UYSAL ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından KOCASERT; New York TTM Projesinde katılımcı olarak DENİB üyesi olan firmaların da yer aldığını ve düşük maliyetli fuar alanı niteliğinde olan TTM projelerinde katılımcı olmanın yurt dışı pazarlara açılmak için çok önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

 

 

İlgili Fotoğraflar