Saxion Üniversitesi' nden DENİB' e Önemli Ziyaret

Hollanda'da bulunan Saxion Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden bir heyet 09.03.2017 Perşembe günü Denizli İhracatçılar Birliği'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bünyesinde yaklaşık 27.000 öğrenciyi barındıran ve kökleri 1875 yılına kadar dayanan Saxion Üniversitesi'nden gelen heyette yer alan Profesör Dr. Ger Brinks ve Doçent Dr. Gerrit Bouwhuis inovasyon ve teknoloji konusunda bir sunum gerçekleştirerek teknolojik altyapılarıyla ilgili önemli bilgilendirmelerde bulundular.

Tekstilde İnovatif İşbirliği

Saxion Üniversite'sinden gelen heyete nazik ziyaretleri için teşekkürlerini sunarak sözlerine başlayan Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, Hollanda ve Türkiye'nin yaklaşık 7 milyar USD'lik dış ticaret hacmi olduğunu belirterek, Türkiye ve Hollanda'nın tekstil, hazır giyim ve konfeksiyon sektörlerinde önemli iki partner ülke olduğunun altını çizdi.

Saxion Üniversitesi'nde yer alan "Teknoloji Araştırma Merkezi” konusunda detaylı bilgiler veren Profesör Dr. Ger Brinks bu merkezde fikirlerin, pazarlanabilir ve inovatif ürünlere ve hizmetlere dönüştürülmesinin amaçlandığını vurgularken, tasarım ve teknoloji konusunda ortaya çıkabilecek aksaklıkların giderilmesi için birçok profesyonel kurumla işbirliği içinde olduklarının altını çizdi.

 

 


İlgili Fotoğraflar