SOMUT ADIMLAR, Ege Üniversitesiyle Birlikte Devam Edecek...

DENİB & DETGİS işbirliği ile hazırlanan,Üniversite & Sanayi İşbirliğinde Somut Adımlarprojesinde 2. Program Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü ile gerçekleştirildi.

28 Ocak 2015 Çarşamba Günü Denizli İhracatçılar Birliğinde, DENİB & DETGİS işbirliği ile hazırlanan, Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden 16 Akademisyenin katıldığı ‘'SOMUT ADIMLAR'' projesi, Denizli Tekstil Sanayiinden çok sayıda firmanın katılımıyla gerçekleşti. Katılımcıların, AR-GE'den İnovasyona, Üretimde Verimlilik'ten Enerji Tasarrufuna kadar bütün sorularına cevap bulduğu ikini program da, ilki gibi yoğun bir katılımla yine Denizli'de bir ilk oldu.

Sanayi ve Üniversitenin ayrılmaz bir ikili olduğunun somut bir gerçeğini ortaya koyan program, Akademisyenlerin ve Sanayicilerin planladıkları projeleri hayata geçirmek için atılan ilk temas niteliğini taşıyor. Akademisyenlerin ilgi alanlarına ve proje geçmişlerine dayanılarak ayarlanan ikili görüşme randevularında, 50'ye yakın ikili görüşme ile Denizlili Tekstil sanayicileri tam olarak istedikleri alandaki hocalarla görüşme fırsatı buldular.

Program öncesinde Bez Tekstil, RATEKS ve Tosunoğlu Tekstil gibi firmaları da ziyaret eden heyet, fabrikalardaki uygulamaları da inceleme fırsatı buldular. Ziyaretlerde firma sahiplerinin soru ve sorunlarına direk cevap bulduğu program geleceğe ışık tutan bir adım olarak değerlendirildi. Katılımın yoğun olduğu programın gelecek etaplarında, Türkiye nin diğer önde gelen Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği Bölümleriyle de ortak program yapılması planlanıyor.

Konuyla ilgili olarak DETGİS Y.K Başkanı İsa Dal ‘'Denizli de inovasyona değer veren ve teknik anlamda ilerlemeyi hedefleyen firmalarımızın çoğunun bu programa ilgi göstermeleri bizi çok memnun etti. Türkiye de marka olmuş bir Tekstil Mühendisliği bölümünün değerli hocalarından almış oldukları bilgiler ışığında, firmalar araştırmalarına hız verecektir. Türkiye'ye model olabilecek üniversite sanayi işbirliğine adım atmaktan memnuniyet duyuyoruz'' dedi.

 

 

İlgili Fotoğraflar