İhracat Rakamları (Bin USD)
English

TexWorld İstanbul 2. Yılında

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 12 ülkeden 112 tekstil markasının stant açtığı fuarda, hazır giyim kumaşları ve aksesuarları sergileniyor.

Denizli İhracatçılar Birliği'nin de bilgilendirme standı ile katıldığı fuarda açılış konuşmalarını yapan DENİB Başkan Vekili İbrahim UZUNOĞLU Türkiye'de fuarcılık anlayışının her yıl çıtayı yükselttiğini belirttiği konuşmasında; "Paris ve New York'un ardından Texworld'ün İstanbul'da da organize edilmeye başlaması Türkiye'nin dünya tekstil sektöründe odak noktalarından birisi olduğunun da bir ispatı. Texworld İstanbul yolculuğuna yeni başlamış bir organizasyon olmakla birlikte, her adımda daha çok katılımcıyı ve ziyaretçiyi ağırlayacak güçlü bir fuara kısa süre sonra ulaşacaktır diye düşünüyorum.” Dedi.

Konuşmasında inovasyon konusuna da değinen Uzunoğlu; "Ekonomi Bakanlığımız ve Türkiye İhracatçılar Meclisi ile sürekli koordinasyon halinde olan İhracatçı Birlikleri'nin gündeminde de ilk sırada artık İnovasyon yer alıyor. Inovasyonun içinde tasarım var, yenilik var, katma değer var. Her zamankinden daha fazla bu konulara eğilmek zorundayız, kaynak ayırmak zorundayız. Fuarlara katılmayı da bu pencereden görmeliyiz.” Sözleriyle fuarların bir diğer özelliğini vurguladı.

7-9 Nisan 2015 tarihlerinde kapıları açık olacak Fuarda, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İsa DAL ve ARGE Şube Müdürü Şadiye BAYKENT de yer aldı.


İlgili Resimler