THY Yetkillileri Tarafından DENİB'de Bilgilendirme Sunumu Yapıldı

12 Nisan 2012'de Denizli İhracatçılar Birliği Konferans Salonu'nda Türk Hava Yolları Kargo Bölümünden THY Kargo Başkanı Ali TÜRK, THY Kargo Ege Bölge Sorumlusu Elif YAYLALI, THY Denizli Satış Md. Erkim AĞABEYOĞLU ve THY Kargo Paz. ve Satış Müdürü Ömer Faruk KILIÇ'ın katılımlarıyla tarafından bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, yaptığı açılış konuşmasında THY'nın yakaladığı kalite düzeyi ile uluslararası düzeyde hepimiz için bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

THY Kargo Başkanı Ali TÜRK ise gerçekleştirdiği sunumda THY hakkında bazı bilgiler verdi. 2011 yılında 33 milyon yolcu kapasitesine ulaştıklarını, 179 uçak ile 44'ü yurtdışı olmak üzere toplam 198 destinasyona uçuş gerçekleştirdiklerini söyledi. 2012 yılında uçulması hedeflenen yeni 12 yurt dışı destinasyondan 6'sının Afrika olmasının önemli olduğunu ifade eden TÜRK, 2012'nin ilk üç aylık ihracat performansına bakıldığında ülke ihracatı % 10,5 düzeyinde artış gösterirken Afrika'ya yapılan ihracat artışının % 55 oranında arttığını ve bu ülkelere artan ihracatla işadamlarının Afrika'ya daha fazla seyahat ettiğini sözlerine ekledi.

THY'nin kargo hizmetleri ilgili olarak ise THY'nin ilk kargosunu 1936 yılında taşıdığınI belirten TÜRK, 2011 yılında bir önceki yıla göre % 23'lük artış ile 386 bin tonluk kargo taşıdıklarını, hedeflerinin ise 2016 yılı itibari ile 800 bin tonluk kargo taşımacılığına ulaşarak sektörün devler liginde yerlerini almak olduğunu ifade etti.

Bilgilendirme toplantısının son bölümü sorulara ayrılırken, katılımcılar konuşmacılara sorularını yöneltme fırsatı buldular.

İlgili Fotoğraflar