TİM Delegeler Buluşması Antalya' da Düzenlendi.

Antalya Belek'te 30 Nisan 2016 Cumartesi günü düzenlenen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Buluşması Toplantısı'nda Ekonomi Bakanı Sn. Mustafa ELİTAŞ, TİM Başkanı Sn. Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TİM Başkan Vekili Sn. Süleyman KOCASERT ile beraberindeki ihracatçı birlikleri başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla, TİM ile ihracatçı birlikleri arasında birlik, beraberlik ve koordinasyon artırılması amacıyla ihracatçının sorunlarının masaya yatırıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Türkiye'nin bütün olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ettiğine değinen Ekonomi Bakanı Sayın Elitaş, şöyle konuştu: "2014 yılından itibaren, 2015 yılının kasım ayına kadar dört seçim geçirdik ve o dört seçimin öncesinde 17-25 Aralık süreciyle karşı karşıya kaldık. Bundan sonra yapılması gereken orta vadeli programda bu yılki hedefimiz olan 155,5 milyar dolar ve 2023 yılı için hedef koyduğumuz 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmaktır."

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ise şunları söyledi: "Yaptığımız 1 dolarlık ihracat bile cari açığımızın azaltılmasında çok önemli. İhracat çıtamızı daha yukarılara taşımak için yüksek katma değerli üretim yapmalıyız.Ayrıca, vurgulamak istediğim bir diğer önemli konu; kendimize hedefler koymalıyız. Hedefi olmayan hiçbir gemi hiçbir limana ulaşamaz. Nasıl ki biz, ülke olarak 2023 için hedefler belirliyorsak, Siz de kendilerinize hedef koymalısınız."
 
 
 
 
 
 
 


İlgili Fotoğraflar