TİM İnovasyon Heyeti Partner Ülke Hollanda' da...

Türkiye İhracatçılar Meclisi, Türkiye'de inovasyon kültürünün yaygınlaştırılması adına başlattığı ve son 4 yıldır aralıksız olarak gerçekleştirdiği organizasyonlarla, gerek halka gerekse de sanayi camiasına yol göstericilik misyonu çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu bağlamda TİM İnovasyon Heyeti geçtiğimiz yıl Türkiye İnovasyon Haftası İstanbul'un Partner Ülkesi Hollanda'ya 01-04 Haziran 2015 tarihlerinde ziyaretler gerçekleştirdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT'in aralarında bulunduğu heyet Hollanda'nın Eindhoven kentinde bir dizi temaslar gerçekleştirdi. Hollanda eski milletvekili ve Eindhoven Belediye Başkanı Rob van Gijzel'in karşıladığı heyet, daha sonrasında Hollanda'nın İnovasyon merkezlerini ziyaret etti.

Hollanda'nın Top Sektör Politikası hakkında ileri teknoloji ve materyaller hakkında bilgi alışverişinde bulunulan organizasyonda, Eindhoven Teknokent Kampüsü, Startupbootcamp Hightech XL, Hollanda'da sanayisinin rekabet gücünü arttırmak için yenilikler üreten firma olma özelliği taşıyan; TNO, Serious Game, Eindhoven Otomotiv Laboratuvarı ve Helmond Otomotiv Kampüsü gibi inovasyon merkezlerini ziyaret eden heyet, değerli izlenimler edindiler.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Süleyman KOCASERT Hollanda ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, " İnovasyonun bir ülkeye, üretime ve sanayiye kattığı değere gözlerimizle şahit olduk. Bu ülkelerin de inovasyon geçmişi çok değil 30-40 yıl öncesine dayanıyor. Önümüzde inovasyon anlamında almamız gereken çok yol var; ancak başarabilecek bilgi, birikim ve tecrübeye de sahibiz. TİM olarak bu bilincin Türkiye'de oluşması adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.

 

 

 

 


İlgili Fotoğraflar