TİMAKADEMİ Bursa' da, 2023 İhracat Stratejileri Değerlendiriliyor...

TİMAKADEMİ, Türkiye'nin 2023 yılı, 500 Milyar Dolar İhracat Hedefini gerçekleştirebilmesi için, firmaların kendi bünyelerinde stratejilerini nasıl yürütmeleri gerektiğini, strateji kapsamında yeni hedef pazarların neler olduğunu, bu pazarlara nasıl girileceğini, bu süreçte firmalara sağlanan devlet yardımlarının neler olduğunu en çok ihracat yapan 10 ilde anlatmayı sürdürüyor. Tüm bu konular toplantılarda ihracat yapan veya yapmayı düşünen şirketlerin yönetim kurulu başkanlarına, genel müdürlerine ve ihracat müdürlerine, anlatılacak. Bu bağlamda TİM Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ, Bursa Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim BURKAY, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Uludağ İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Osman SABUNCU'nun da katılımlarıyla, Bursa'da 29.01.2015 Perşembe günü Bursa İhracatçı Birlikleri ev sahipliğinde firmaların strateji, vizyon ve hedeflerini kurgulamaları amacıyla hayata geçirilen"TİMAKADEMİ2023”projesi10 Anadolu kentinde ihracatçılara yol göstermeye devam ediyor.

İhracatı Destekleyen Alt Sektörlerin Önemi Anlatıldı…

Toplantının ikinci kısmında ise "2023 yılı 500 milyar dolar ihracat hedefinde alt sektörlerin önemi; Finans, telekomünikasyon, faktoring ve lojistik” başlığı altında panel düzenlendi. T.C. Ekonomi Bakanlığı Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürü Dr. Halil Bader ARSLAN, T.C. Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölgesi Müdür Yardımcısı Dr. Yasemin GÖRÜM,HSBC Türkiye Kurumsal Bankacılık Bölge Yönetimi Grup Başkanı Hülya KALKAVAN,VODAFONE Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin AKSOY, Güler Dinamik Yönetim Kurulu BaşkanVekili Ercan GÜLER ve UPS Türkiye Satış ve İş Geliştirme Direktörü Serhat GOSTOLÜPÇE'nin konuşmacı olarak katıldığı panelde, İhracatı destekleyen alt sektörlerin öneminin altı çizildi.

İhracatçı Firmalara Teşvik…

Bursa'da devam eden TİMAKADEMİ Şehirler Turu kapsamında "Türkiye'nin Uluslararası Markalaşması” adı altında düzenlenen panelde Global Connection Yönetim Kurulu Başkanı Burhan ÖZKAN konuşmacı oldu. 2023 hedeflerinin olmazsa olmazı markalaşmaya yönelmenin altının çizildiği panelde, devlet yardımları ve ihracat teşviklerine değinildi…

TİMAKADEMİ2023, uzun vadede Türkiye'nin en etkin Eğitim ve Bilgi Platformu olmayı hedefliyor.

 

 

 

İlgili Fotoğraflar