TİMAKADEMİ Denizli' den Geçti...

TİMAKADEMİ Şehirler Turu kapsamında gerçekleştirdiği ihracatçıları bilgilendirme seminerinin son durağı DENİZLİ idi. 17 Şubat 2015 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği işbirliği ile organize edilen TİMAKADEMİ semineri Denizli Dedeman Park Otel'de yoğun bir ilgiyle karşılaştı. TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, PEGASUS Yönetim Kurulu Başkanı Ali SABANCI, TİM Akademi'nin iletişim çözüm ortağı VODAFONE şirket yetkilleri, Finansal Çözüm ortağı HSBC Bank yetklileri, Ekonomi Bakanlığı bürokratları ve bir çok işadamı seminerdeki yerini aldı.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT açılış konuşmasında; Denizli'de ilk ihracatın Leodikya kenti ile başladığını, yaklaşık 4 bin yıldır Denizli'nin ihracat kenti olduğunu, Buldan ve Kızılcabölük'ün tekstilin ihracat kenti olduklarını dile getirerek, ihracatçılığın Denizli'nin bir kültürü olduğunu vurguladı. Kocasert Denizli'nin güncel ihracat rakamlarını da açıkladığı konuşmasında; " Denizli son 10 yılda ihracatını yaklaşık 3 katına çıkardı. bunu yaparken sektörel çeşitliliğe de gitti. daha öncesinde yapılan ihracatın %75'i tekstil sektörüne aitken, bu oran şimdi ise %45. Denizli her yıl artan ihracatı ile, ihracatçıların sahip olduğu müteşebbis ruh ile üzerine düşen görevi yerine getiriyor, bununla birlikte 2023 yılındaki Denizli'ye aie 12-15 milyar dolar ihracat hedefine de emin adımlarla ilerliyor." dedi.

Açılış konuşmalarından sonra kürsüye çıkan TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, " Denizli 2023 hedefi olarak 12.5 milyar dolar hedef koydu. Bu ihracatı kimler yapacak? Devlet mi? Hükümet mi? tabiki ikiside değil. Bunu ihracatçılar yapacak! bu yüzden herkes planlı bir şekilde, 2023 yılında şu kadar ihracat yapacağım hedefi koymalı. TİM akademi bu bağlamda burada, sizler bu hedefleri koyarken onlara nasıl ve ne şekilde, hangi kaynak ve teşviklerle ulaşabileceğiniz konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyor." sözleriyle TİM Akademi Şehirler Turu organizasyonun önemine ve amacına vurgu yaptı.

TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ'nin konuşmasından sonra, Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölgesi Müdür Yardımcısı Yasemin GÖRÜM, Dünya Gazatesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan GÜLDAĞ, HSBC Türkiye Ticari Bankacılık Grup Başkanı Burak ZEYLAN, VODAFONE Türkiye Kurumsal Çözümler Direktörü Cenk ALPER ve TİM Genel Sekreter Yardımcısı Metin TABULA'nın ihracatçıları bilgilendirme sunumları ile devam eden seminer, PEGASUS Yönetim Kurulu Başkanı Ali SABANCI'nın, şirketinin başarısını ve markalaşma hikayesini anlattığı bir sunum ile son buldu...

 

 

 

İlgili Fotoğraflar