TİM-TEB Girişim Evleri' nin Dördüncüsü Denizli' de Açıldı.

Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ, 10 Ekim 2015 Cumartesi günü E-ihracat Çalıştayının ardından TEB-TİM işbirliğiyle kurulan "Denizli TİM-TEB Girişimci Evi"nin açılışını yaptı. Açılış, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ev sahipliğinde Pamukkale Teknopark'ta gerçekleştirildi.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde 2014 yılında ihracat potansiyeli taşıyan yenilikçi iş fikirlerini ekonomiye kazandırmak için hayata geçirilen TİM-TEB Girişim Evleri'nin 4.sü Denizli'de açıldı. Açılışın ardından heyet, TİM-TEB Girişim Evleri'nden destek alan girişimcilerin projelerini tanıttığı standları ziyaret ederek, girişimcilerden bilgi aldı.

Tren ve büyük makinelerin bakım, onarım ve arızalarınıı önceden tespit etmeye yönelik bir sistem olan Masuta adlı proje hakkında girişimcileri tarafından bilgi verildi. Aldıkları danışmanlık ve networking desteğiyle ilk satışını TCDD'ye gerçekleştiren girişimciler, üretim hattı olan 5 fabrikaya da satış gerçekleştirerek Almanya ve ABD'deki kurumlarla görüşmelere başladı.

Geçtiğimiz yıl İstanbul, İzmir ve Gaziantep'te hayata geçirilen TİM-TEB Girişim Evleri'nin sayısı, Denizli ile dörde yükseldi. Denizli TİM-TEB Girişim Evi ile Denizli ve çevre illerdeki girişimcilik potansiyelinin yükseltilmesi, inovatif projelerin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

 

 


İlgili Fotoğraflar