İhracat Rakamları (Bin USD)
English

Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi...

Türk Eximbank ve Denizli İhracatçılar Birliği işbirliğiyle, 14 Nisan 2017 Cuma günü "Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları” Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Denizli İhracatçılar Birliği hizmet binasında düzenlenen etkinliğe firma sahipleri, ihracat ve finansman yöneticileri yoğun ilgi gösterdi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, geçtiğimiz hafta Türk Eximbank Denizli Şubesi'nin açılışının hemen ardından düzenlenen bu toplantının ihracatçılarımız için son derece verimli geçeceğini belirtirken, Türk Eximbank'ın Denizlili ihracatçılarla koordineli bir şekilde çalışmasının ihracatımıza yaratacağı olumlu etkinin önemine değindi.

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ise, Denizli'nin Türkiye ihracatında önemli aktörlerden birisi olduğuna değinerek, Denizli ilinin yıllık ihracatının 3 milyar USD'ye dayanması ve barındırdığı ihracat potansiyeli göz önüne alındığında Eximbank'ın Denizli'de şubeleşmesinin ihracata daha fazla katkı sunacağının altını çizdi.

Açılış konuşmalarının ardından, kredi ve sigorta programları hakkında bilgilendirmeler için, Türk Eximbank Ege Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Yıldırım ve Türk Eximbank Operasyon ve Raporlama Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Zeynep Kandiyeli sunumlarını gerçekleştirdi.

İhracatın finansmanı, ihracat kredileri ve sigorta işlemleri konularıyla ilgili bilgilendirmelerin ardından, toplantının soru-cevap kısmına geçildi.

 


İlgili Resimler