Türkiye İhracat Haftası Başladı...

Türkiye İhracat Haftası 2017 etkinlikleri devam ediyor. 30-31 Ekim 2017 tarihlerinde Denizli'de gerçekleştirilen etkinliklerde TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş ve DENİB Denetim Kurulu Üyesi Süreyya Çalışkan TED Koleji, Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, Bahçeşehir Koleji ve ODTÜ Koleji'nde öğrencilerle bir araya gelerek ihracatı anlattılar.

TİM ve DENİB faaliyetleri hakkında bilgiler veren DENİB Yönetim Kurulu üyeleri, sürdürülebilir kalkınma ve büyüme rakamları için ihracatın öneminden bahsettiler. Öte yandan, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ve DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş yerel televizyon kanallarının canlı yayınlarına katılarak ihracat ilişkin bilgi paylaşımında bulundular.

Büyümenin Lokomotifi İhracat…

Gerçekleştirilen etkinliklerde ihracat rakamlarına da değinen Kocasert, yılın ilk 10 ayını hem Türkiye hem de Denizli olarak çok iyi geçirdiklerini vurgularken, yılsonunda geçtiğimiz yıla kıyasla çift haneli ihracat artışlarının gerçekleşebileceğinin altını çizerek sözlerine şu şekilde devam etti:

"Çatı kuruluşumuz TİM öncülüğünde, ihracatçı birlikleri olarak ihracat rakamlarımızın artması için çeşitli faaliyetler düzenliyoruz. Gelenekçi ihracattan yenilikçi ihracata doğru dönüşüm yaşamak ve ihracatımızda orta-yüksek teknolojiyi kullanmak son derece önemli. Bilindiği gibi, yılın ilk 2 çeyreğinde ihracat büyümeye pozitif katkı sundu. Şunu önemle belirtmek istiyorum ki büyümenin lokomotifi ihracat.

Genç arkadaşlarımıza ihracat bilincini aşılamak da bizim görev ve sorumluluklarımızdan biri. İnanıyoruz ki, ihracatımız artarak gelişmeye devam edecek…”

Etkinlikler, Denizli İhracatçılar Birliği'nde gerçekleştirilen Türk Ticaret Merkezi Hakkında Bilgilendirme ve E-Ticaret Uygulamaları toplantılarıyla devam etti.

Türkiye İhracat Haftası 2017, 1-3 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde sürecek…

 

 


İlgili Fotoğraflar