Türkiye İhracat Haftası Denizli Etkinlikleri Kapsamında Seminer Düzenlendi.

Türkiye İhracat Haftası 2017 kapsamında 30-31 Ekim 2017 tarihlerinde Denizli'de gerçekleştirilen etkinliklerden biri 31 Ekim 2017 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği'ndeki Türk Ticaret Merkezleri ve E-Ticaret Uygulamaları hakkındaki bilgilendirme semineriydi.

Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen bilgilendirme seminerinin ilk bölümünde, Türk Ticaret Merkezleri Projesi, T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın TTM Teşvikleri ile ilgili Tebliği, içeriği, destek kapsamı, başvuru süreçleri, faaliyete geçen TTM Projeleri, proje kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, gelecek dönem TTM Projeleri ve 2018 Yılı TTM Projeleri hakkında TİM A.Ş.'de proje koordinatörü Anıl ÖZER katılımcılara bilgi verdi.

Toplantıda konuşan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT , Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda bu yıl ilki gerçekleştirilen Türkiye İhracat Haftası 2017 etkinlikleri kapsamında 30-31 Ekim 2017 tarihlerinde de ilimizde bir takım etkinlikler düzenlendiği, İhracat bilicinin yayılması ve genç nesillere aktarılması amacıyla farklı okulları ziyaret ederek İhracat Sohbet Toplantıları gerçekleştirildiği ayrıca, yerel televizyon kanallarında ihracatı konuşarak geniş kitlelere ulaşmayı hedefledikleri , bugün de üyelerimize yönelik ihracat için en önemli ve gündemdeki iki konu ile ilgili bilgilendirme semineri düzenlendiği hakkında bilgi vererek, seminerin katılımcılara faydalı olması dileklerinde bulundu.

Seminerin ikinci bölümünde ise, E-Ticaret Uygulamaları, E-Ticaret Sistemi, Business to business (b2b) şirketler arası pazarlama e-ticaret iş modeli, dijital platformdaki avantajlar, güncel devlet destekleri hakkında TurkishExporter.Net Yönetim Kurulu Üyesi Harun DİKİCİ, TurkishExporter.Net Kurumsal İletişim Uzmanı Şeyda ÇETİN, Karatay Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat CANITEZ bilgi verdi. Ayrıca, ilimizde ev tekstili sektöründe faaliyet gösteren Birliğimiz üyesi Çizgi Tekstil San. Ve Tic.Ltd.Şti. CEO'su Soner KOCAKAPLAN ile Konatlas Gıda İç ve Dış Tic. Şti. Genel Müdürü İsmail HASIRLI , E-Ticaret ile ilgili yaşanmış tecrübelerini katılımcılar ile paylaştılar.

Yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların ardından, seminere katılan firma sahipleri, üst düzey yöneticileri, satış-pazarlama ile ihracat departmanında görev yapan kişiler tarafından yöneltilen sorular cevaplandı.

 

 


İlgili Fotoğraflar