Türkiye İnovasyon Haftası Adana' da Başladı...

Türkiye İhracatçılar Birliği' nin (TİM) organize ettiği, İnovasyon kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen ”Türkiye İnovasyon Haftası”, 5-6 Kasım tarihlerinde Sheraton Adana Hotel' de gerçekleştiriliyor. Etkinliğe, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ, Adana Valisi Mustafa BÜYÜK, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ, TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran SYMES, MÜSİAD Genel Başkanı Nail OLPAK, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler SABANCI, pek çok önemli konuşmacısının katılımıyla 5-6 Kasım tarihlerinde Sheraton Adana Hotel'de gerçekleştiriliyor.

Programda, "İş Dünyası ve İnovasyon", "Sanayide İnovasyon ve Teknoloji", "Türk İş Dünyası", "Sıra Dışı Kadınlar", "Geleceğin Akıllı Kentleri", "Dijital Dünya", "Yaratıcılık ve İnovasyon", "Tasarım ve Mimari", "Girişimcilik", "STK'larda İnovasyon", "Narenciye ve İnovasyon", "Üniversite-Sanayi İşbirliği" konularında panel ve konferanslar ile workshoplar, yatırımcı startup buluşmaları ve kariyer etkinliği yer alıyor.

Etkinliğin açış konuşmasını yapan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye olarak takipçi bir ekonomi değil, küresel ekonomide liderlik için rekabet eden bir ekonomiyi hedeflediklerini belirterek, "Bunlara doğru doğru bir şekilde gitmenin yolu da üretim ve ihracatı artırmaktan ama artırırken sadece sayısal olarak değil, tam tersi katma değeri artırarak inovasyon kültürünü oluşturup üretimi artırmak gerekiyor” dedi.

Türkiye' nin 2016' da şahlanacağını belirten Ekonomi Bakanlığı Sayın Nihat Zeybekci, "4 seçim geçirdik 1.5 yılda.Türkiye 4 defa seçim yaptı. Tam bir demokrasi şöleni içinde Türkiye hiç bir sıkıntı yaşamadı. Belirsizlik ortamı ortadan kalktı. Artık yeni dönemle birlikte Türkiye' nin şahlandığı bir dönem yaşayacağız" dedi.

 


İlgili Fotoğraflar