07.09.2016


 

TİM, Büyükelçiler ile Çanakkale’ de Buluştu
 

 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, dış ticareti canlandırarak 2023' te 500 milyar ihracat hedefine ulaşmak amacıyla hayata geçirilen en önemli tanıtım etkinliklerinden birisi olan Büyükelçiler Buluşması, bu yıl 2-4 Eylül 2016 tarihleri arasında Çanakkale'de düzenlendi. İlki 2014 yılında Mardin’de, ikincisi geçen yıl Trabzon'da gerçekleştirilen etkinlikte, 73 ülkeden 181 büyükelçi ve bürokrat ağırlandı. TİM Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde ağırlananlar arasında Fransa, İtalya, Hollanda, Brezilya, İsviçre, İspanya, İsrail, Kongo, Meksika ve Güney Afrika gibi ülkelerin Büyükelçileri yer aldı.

 
 

2016 Yılı Ağustos Ayı İhracat Değerlendirme Raporu
 
 

  
 

 

01 Ocak 2016 - 31 Ağustos 2016 tarihleri arası yılın sekiz aylık döneminde Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %1,39 değişimle 1.385.919.214 USD den 1.405.133.411 USD ye yükselmiştir. Aylık değerlendirmede ise Ağustos 2016 içerisinde kayda alınan ihracat rakamı %8,71’lik bir artışla 196.969.425 USD olmuştur. Geçen yıl bu rakam 181.195.992 USD olarak gerçekleşmiştir.

 
 

Başkanın Mesajı
 
 

  
 

 

İHRACAT ARTIŞ ORANINDA 28 AYIN ZİRVESİ YAKALANDI Bugün açıklanan ağustos ayı ihracat rakamları bizleri oldukça sevindirdi. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yapılan açıklamaya göre; ülkemiz ihracatı ağustos ayında % 6,9 artarak 10 milyar 441 milyon USD'den, 11 milyar 157 milyon USD'ye yükseldi. Ocak-Ağustos döneminde ise değer bazında azalma %2,9 seviyesine geriledi. Ağustos ayında yakalanan artış oranı, ülkemizin son 28 ayda ulaştığı en yüksek artış oranı oldu.

 
 

Denizli Valisi Dr. Ahmet ALTIPARMAK’ tan DENİB’ e Ziyaret
 

 

  
 

 

Denizli Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK, 29 Ağustos 2016 Pazartesi günü Denizli İhracatçılar Birliği'ni ziyaret etti. DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Başkan Yardımcısı İbrahim Uzunoğlu ile yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Memişoğlu, Ahmet Zora, İsa Dal, Bekir Serdar Mutlubaş, Ahmet Serter ile Denetim Kurulu üyesi Süreyya Çalışkan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Başkan KOCASERT, Birliğin işleyişi hakkında bilgiler vererek, ihracat verileri, DENİB faaliyetleri ve projelerine yer verilen bir sunum yapıldı. İlimiz ihracatı ve güncel konular hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 
 

İtalya Büyükelçisi' nden DENİB’ e Ziyaret
 
 

  
 

 

İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Luigi Mattıolo, Pamukkale Hierapolis Antik Kenti İtalyan Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Francesco D’andria, Prof Dr. Grazia Semeraro ve Dr. Nalan Fırat’ın yer aldığı bir heyet 29.08.2016 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği’ne ziyaret gerçekleştirdi. DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT’ in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Denizli ilinin sosyal, kültürel ve ekonomik yapısı ve Denizli İhracatçılar Birliği’nin faaliyetleri ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Türkiye-İtalya arasındaki işbirliği fırsatlarının da değerlendirildiği görüşmede, 2017 yılının şubat ayında Denizli’de düzenlenecek olan "İtalya Günleri” ile ilgili yapılabilecek faaliyetler ile ilgili konulara değinildi.

 
 

Denizlili İhracatçılara AR-GE Yönetmeliğindeki Son İyileştirmeler Anlatıldı
 
 

  
 

 

10 Ağustos 2016 tarihli ve 29797 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak, 1 Mart 2016 tarihi itibariyle yürürlüğe giren 5746 Sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanuna İlişkin uygulama yönetmelikleri konusunda değerlendirmelerin yapılması, uygulama süreçlerinin ayrıntılı olarak ortaya konulması, yeni düzenlemelere ilişkin mali uygulamalarının değerlendirilmesi amacıyla, 26 Ağustos 2016 tarihinde yarım günlük AR-GE Yönetmeliğindeki Son İyileştirmelerin İnovatif Sanayiciler ve Yazılımcılar Üzerindeki Pozitif Etkileri konulu seminer gerçekleştirildi.

 
 

DENİB Ailesi Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ‘ı Ziyaret Etti…
 
 

  
 

 

19 Ağustos 2016 tarihinde, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT ve Yönetim Kurulu üyeleri, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin BAĞ'ı makamında ziyaret etti ve yeni görevinde başarılar diledi.

 
 

DENİB Akademi “Problem Çözme Teknikleri” Eğitim Programı...
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 16 Ağustos 2016 Salı günü Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Denizli Genç İş Adamaları Derneği (DEGİAD) ile ortak işbirliğiyle "Problem Çözme Teknikleri" konusunda eğitim programı gerçekleştirdi. Denizli İhracatçılar Birliği Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen eğitim programında TİM Başkan Vekili ve DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT ile DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Melek SÖZKESEN açılış konuşması yaptılar.


DUYURULAR :
1- Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Hk.
2- Mısır/Korunma Önlemi Soruşturması
3- ABD/Anti-Damping Soruşturması
4- Firma Listesi
5- İHBAR
6- 16.Dünya İnsan Yönetimi Kongresi
7- Azerbaycan Vergi Sistemindeki Reformlar
8- Erteleme / Türkiye-Etiyopya İş Forumu
9- Biyosidal Ürünler Tüzüğü İşlenmiş Eşyalar
10- PRODEXPO 2017 Fuarı Milli Katılım Ön Başvurusu
11- REACH CLP Biyosidal Aylık Bülteni
12- Onaylanmış Kişi Statü Belgesi ve YYS Karşılaştırılmaları Eğitimi Hk.