19-2015


 

E-ihracat Stratejisi Çalıştayı
 
  
 
 

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda , Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda 10.10.2015 Cumartesi günü E-İhracat Stratejisi Çalıştayı için Ekonomi Bakanlığı ve TİM yetkilileri Denizli'de bir araya geldi. Pamukkale Colossae Otel'de gerçekleştirilen "E-İhracat Stratejisi Çalıştayı"nın açılış toplantısına katılan Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ, dünyada artık reel ticaretin gerilediğini belirterek, buna karşın E-ticaretle ilgili rakamların hızlı bir artış trendinde olduğuna işaret etti.

 
 

TİM-TEB Girişim Evleri’ nin Dördüncüsü Denizli’ de Açıldı.
 
  
 
 

Ekonomi Bakan Nihat ZEYBEKCİ, 10 Ekim 2015 Cumartesi günü E-ihracat Çalıştayının ardından TEB-TİM işbirliğiyle kurulan "Denizli TİM-TEB Girişimci Evi"nin açılışını yaptı. Açılış, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ev sahipliğinde Pamukkale Teknopark'ta gerçekleştirildi.

 
 

Türk - Alman Değişim Programı
 
  
 
 

Denizli Gençlik Merkezi ve Almanya Uluslararası Buluşma ve Eğitim Merkezi (İİB) İşbirliği ile yürütülen, Gençlerde Madde Bağımlılığı konulu Türk - Alman Gençlik Değişim Programı projesinin, ilk etabı 02-09 Ağustos tarihlerinde Almanya'da gerçekleştirilmiş olup, ikinci etabı ise 10-17 Ekim tarihlerinde Denizli ve Muğla'da ilinde gerçekleştirilecektir. Proje kapsamında Türk ve Alman Gençler, 13 Ekim 2015 Salı günü TİM Başkan Vekili Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT ile bir araya gelerek, Denizli ve Denizli İhracatçılar Birliği hakkında bilgi aldılar.

 
 

DENİB Heyeti New York'taydı...
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin Ekonomi Bakanlığı işbirliği ile yürütmekte olduğu URGE projesi kapsamında, 27 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında ABD'nin New York şehrinde düzenlenen "Global Home Show” etkinliğine proje kapsamındaki 19 üye firma ile katılım sağlandı. Düzenlenen Tanıtım Faaliyetleri ile İlişkiler Geliştirildi. Etkinlik kapsamında ilk olarak, 27 Eylül Pazar günü sektörün öncü medya kuruluşu ve "Global Home Show” organizatörü Home Textiles & Today tarafından düzenlenen kokteylde "Turkish Towels logolu” bornozların tanıtımı gerçekleştirildi.

 
 

Eylül 2015 - Değerlendirme Raporu
 
  
 
 

01 Ocak 2015 – 30 Eylül 2015 tarihleri arasındaki dokuz aylık dönemde Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %-10,33 azalışla 1.559.895.681 USD olarak gerçekleşmiştir. Aylık değerlerde ise Eylül 2014 de 197.596.847 USD olan ihracat rakamımız %-12,34 düşüşle Eylül 2015 de 173.207.759 USD olmuştur.

 
 


DUYURULAR :
1- ITMA 2015 Fuarı
2- Teknik Mevzuat
3- Tahran Büyükelçimizin Zencan Ziyareti
4- THY COMIS Sistemi
5- Tayvan İşadamları Heyeti
6- Türk Konseyi / İş Portalı
7- İstanbul Moda Akademisi