22-2015


 

Dış Ticaretin Yeni Kaptanı Ekonomi Bakanı Mustafa ELİTAŞ
 
 

  
 

 

64.hükümetin Ekonomi Bakanı olan Mustafa ELİTAŞ, 5 Şubat 1957'de Kayseri'de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Nuriye'dir. Ekonomist ve Sanayici olan Elitaş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünü bitirdi. Sanayici olarak iş hayatını yürüttü. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyesi oldu. Kayseri Sanayici ve İşadamları Derneği (KAYSİAD) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü.

DENİB 4. Ev ve Plaj Giyimi Yarışması' nın Nefes Kesen Finali Gerçekleşti.
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen " DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması” muhteşem finalle sonuçlandı. Yarışmada Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Giyim Tasarım Ana Sanat Dili 4. Sınıf öğrencisi Simge MENGÜÇ birinci olurken, Seda Fidan PEKDEMİR ikinci, Ezgi ÖZDEMİR üçüncü oldu. Denizli İhracatçılar Birliği tarafından sektöre yenililikçi, yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla bu yıl 4. kez düzenlenen, " DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması” nın muhteşem finali 27 Kasım 2015 tarihinde Denizli Anemon Otel'de gerçekleştirildi.

 
 

Kasım 2015 – İhracat Değerlendirme Raporu
 
 

  
 

 

01 Ocak 2015 - 30 Kasım 2015 tarihleri arasındaki onbir aylık dönemde Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %-9,26 azalışla 1.932.708.733 USD olarak gerçekleşmiştir. Aylık değerlerde ise Kasım 2014 de 191.652.457 USD olan ihracat rakamımız %-8,58 azalarak Kasım 2015 de 175.200.431 USD olmuştur.

 

 
 

TETSİAD - DENİB Ortak Yönetim Kurulu Toplantısı
 
  
 
 

28 Kasım 2015 Cumartesi günü Denizli Anemon Oteli'nde iki kurum arasında ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla TETSİAD ve DENİB Yönetim Kurulu üyelerinin katılımlarıyla, Ortak Yönetim Kurulu toplantısı yapılmıştır. Toplantıda , TURKISH TOWELS projesinin geliştirilmesive proje kapsamında yapılacak etkinlikler, evtekstili ihracatçıları için büyük öneme sahip EVTEKS ve HOMETEX FUAR' larının tarihlerinin revize edilmesi, Evteks Fuarı'nda 1., 2. ve 3. Hollerin tamamının evtekstili firmalarına ayrılması, TETSİAD-DENİB işbirliğiyle yapılması planlanan ortak projeler vb. konularda görüş alışverişinde bulunulmuştur.

 
 

DENİB AKADEMİ, Bilinçaltı Müzakere Yöntemleri Eğitimi...
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği eğitim faaliyetleri kapsamında, 24 Kasım 2015 Salı günü "Bilinçaltı Müzakere Yöntemleri” eğitimi gerçekleştirildi. Eğitim içeresinde Müzakere Nedir? Müzakereye Konu Olacak Sorunun Teşhisi? Müzakerenin Önemi ve Yeri, Sosyal ve Kültürel Etkenlerin Müzakeredeki Önemi ve Yeri, Sorunun Ele Alınış Tarzı, Karşı Taraf Kavramı, Karşı Tarafa Yaklaşmada Kullanılacak Taktik ve Beceriler, Muhtelif Müzakere Tipleri, Müzakereye Konu Olacak Kişiyi Tanıma ve Analiz Etme Teknikleri, Müzakereye Girme ve daha birçok konunun konuşulduğu eğitim ACADEMY NEURO şirketinden Mert AYDINER tarafından verildi.

 
 

DENİB Heyeti, Tugay Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı ve SGK İl Müdürünü Ziyaret Etti.
 
 

  
 

 

DENİB Heyeti, Tugay Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı ve SGK İl Müdürünü ziyaret etti. Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet 24 Kasım 2015 Salı günü, Tugay Komutanı Kamil Özhan ÖZBAKIR, Cumhuriyet Başsavcı Mustafa ALPER ve SGK İl Müdürü Abdullah MERSİN' i ziyaret ettiler. Ziyaretlerin ardından Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu ile hatıra fotoğrafı çektirildi.

 
 


DUYURULAR :
1- Rusya ile Ticari ve Ekonomik İlişkiler
2- Rusya Federasyonu'na Yapılması Planlanan Seyahatler
3- Almanya'da Düzenlenen Fuar Faturaları Hk.
4- AB / Anti-Damping Önlemi
5- AB'nin Kısıtlayıcı Tedbirleri
6- Suudi Arabistan Araçlarla İlgili Yeni Düzenlemesi
7- Yunanistan ile Ticari İlişkilerin Geliştirilmesi
8- Hannover 2016 Sanayi Fuarı